En Şık ve Zarif Nakış İşlemeli Kıyafet Modelleri

Nakış işlemesi her daim bir kıyafeti daha naif ve özenli hale getiren ince bir ayrıntıdır. Son yıllarda gerek montlarda ve dış giyimde, gerekse gömleklerin yaka detaylarında sık sık nakış işlemelerine rastlıyoruz. Hatta bu durum öyle bir hal aldı ki deri ceketlerin sırt kısımlarında bile nakış işlemeleri tercih edilir hale geldi. Eğer siz de tam bir nakış aşığıysanız ve biraz da retro giyimden hoşlanıyorsanız eminizi bu yazı çok ilginizi çekecek. Yazımızda en şık nakış işlemeli kıyafet modellerinden ve kombinleme önerilerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Ayakkabılarda Nakış İşlemeleri

Özellikle uzun çizmeler de, kovboy çizmesi tarzı deri modellerde nakış işlemeleri son yıllarda çok popüler. Genellikle çiçeklerin bir araya gelmesi ve rengarenk bir görüntü oluşturmasıyla nakış işlemeleri ayakkabılar da oldukça şık duruyor. Bu tarz ayakkabıları sade, tek renk, minimal ve gösterişsiz kombinler ile birleştirerek, kombinleyerek yıldız parçanız haline getirebilirsiniz.

Gömlek Detaylarındaki Nakış İşlemeleri

Sıradan düz beyaz bir gömleği ne kadar renkli hale getirebilirim ki diye düşünüyorsanız o halde sizleri yakası nakış işlemesi detaylı gömlekler ile tanıştıralım. Bebe yaka gömlekler veya hakim yaka gömleklerin yaka kısımlarındaki nakış işlemeleri kolye takımınıza gerek bile kalmadan tek başına imza birer aksesuar gibi duruyorlar. Bu işlemlerin devamı olarak bazı gömleklerde kol detaylarında ve sırt detaylarında da nakış işlemelerini görüyoruz. Eğer siz de tam bir beyaz yakalıysanız ve iş yerine birbirinden farklı beyaz gömlekler ile gitmek istiyorsanız o halde beyaz gömleklerinize kendi nakışınızı işleyebilir veya hazır versiyonlarını satın alabilirsiniz. Hazır nakışları dikerek kendi modanızı yaratabilirsiniz. Siyah kumaş pantolonlar ile renk katacak bu gömlekler dolabınızın vazgeçilmezi haline gelecek.

 

Dış Giyimde Nakış Modası

Dış giyimde nakış modası özellikle kaşe kabanların yaka kısımlarındaki nakışlama işlemleri ve deri ceketlerin sırt detaylarındaki nakış işlemleri ile ortaya çıkıyor. Özellikle deri ceketlere bambaşka bir tarz katan bu işlemler deri ceketlerin asi havasını biraz olsun kırıyor ve onlara daha bohem bir görünüm kazandırıyor.