Microblanding

Microblanding kıl tekniği ile 3d kaş çizme operasyonuna verilen isimdir. Bu uygulamayı özellikle kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olan kadınlar veya kaş yapısını beğenmeyen, ifadesini daha da belirginleştirmek isteyen kadınlar tercih ediyor. Microblanding kalıcı makyaj kategorisinde değerlendirilmez. Yarı kalıcıdır, kullanım ömrü kişinin tenine ve kullanım özenine bağlı olarak 1 ile 3 yıl arasında değişim göstermektedir.

İpek Kirpik

İpek kirpik son zamanların en sık tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Kirpiklerinin daha dolgun ve yoğun görünmesini isteyen kadınlar özellikle bu yöntemi tercih etmektedir. İpek kirpik makyajsız da bakımlı ve güzel görünmeyi tercih eden kadınların yeni gözdesi. Kirpik diplerine yerleştirilen ek kirpikler özel bir yapıştırıcı ile kirpik aralarına yerleştirilir. İpek kirpik sonrası göz makyajı ovularak ve baskı uygulanarak çıkartılmadığı gibi yatış pozisyonu da oldukça önemlidir. Yüz üstü yatılmamaya özen gösterilmeli ve 3 ayda 1 kirpik bakımına gidilmelidir.

Botoks

Mimik hareketleri ve yaşlanma sonucu oluşan kırışıklıkların görünümünü hafifletmek ve yeni oluşan taze kırışıklıkları ertelemek için kullanılan bir ‘dolgu’ yöntemidir. Yaşa veya genetiğe bağlı olarak erken yaşta oluşan kırışıklıkları gidermek için botoks yaptırma yaşı 20 li yaşlara kadar düşmüştür. Dünyada en sık başvurulan estetik operasyonlardan biridir. Botoks kalıcı değildir, zamanla etkisi geçeceğinden belirli aralıklarla tekrarlamak gerekmektedir. Botoks ile diş eti görünümü, şaşılık, çatık kaş, alın ve mimik çizgileri giderilebilmektedir.

Silikon Dolgu

Çağın getirdiği yeni ‘güzellik’ algısına bağlı olarak gittikçe talebin arttığı bir diğer estetik operason ise silikon dolgu tekniğidir. Silikon dolgu en fazla göğüs büyütme ameliyatlarında yapıldığı gibi son zamanlarda kalçalara silikon dolgu yaptırmak ta çok trend. Doğru kişilere ve güvenilir yerlerde yaptırılmayan silikon dolgu işlemi her estetik operasyonda olduğu gibi ölümcül sonuçlara neden olabilir.