Proteinler ve Karbonhidratlar gün içinde bize enerji sağlayan işlerimizi daha güçlü ve kuvvetli bir şekilde halletmemize yarayan vücudumuzun temel ihtiyacı olan gıdalardandır. Fakat çalışma veya okul ortamında gün içinde yeterli miktarda protein ve karbonhidrat alamayabilirsiniz. Özellikle yoğun bir iş temposunda çalışıyorsanız gün içinde size enerji verecek bu yiyecekleri tüketebilirsiniz;

Badem ve fındık

Gün içinde özellikle canınız atıştırmalık çektiğinde veya ara öğün için yiyecek bir şey bulamadığınız da badem ve fındık kurtarıcınız olabilir hem lezzetli hem sağlıklı hem de size gereken enerjiyi sağlayacak bu 2 besini ufak bir torbaya koyarak çantanızda taşıyabilirsiniz.

Kuru üzüm ve kuru kayısı

Bağırsak sağlığı için de çok faydalı olan kuru gıdaları gün içinde tüketerek hem bağırsak sağlığınızı koruyabilir hem de kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanabilirsiniz.

Yoğurt ve granola

Özellikle diyet veya spor yapıyorsanız bu ikili sizi ara önünüzde çok rahat ettirecek hem faydalı hem de size enerji sağlayan bu ikiliyi bir arada tüketerek lezzetli bir ara öğün yapabilirsiniz.

Detoks suları ve meyve püreleri

Birkaç gece önceden suyun içerisine birkaç dilim limon elma şeftali gibi evde bulunan meyveleri doğrayarak suyunuzu daha değerli ve besleyici hale getirebilirsiniz. Ayrıca bir gece önceden hazırlayacağınız ezilmiş meyve pürelerini de hem yoğurtla hem de kepekli ekmek ile tüketebilirsiniz.