Yaz geldi, ara öğünlerde hem enerjinizi yerine getirecek, hem sağlıklı hem de pratik smoothie tarifleri gününüzü kurtaracak. Blendırınız hazırsa hemen pratik tariflerimize geçebiliriz;

Hızlı Kahvaltılık Smoothie

Bu tarif için ihtiyacınız olan malzemeler çok basit;

Muz,Süt,Yulaf

3 malzemeyi de blendırdan geçirin. Eğer diyet yapıyorsanız yarım yağlı veya yağsız süt te kullanabilirsiniz. Yulaf hem doyurucu hem de bağırsak dostu bir atıştırmalık. Muz ise gün içinde enerjinizi yerine getirecek bir meyve. İsterseniz tarife ekstra bal da ekleyebilirsiniz. Böylece günlük şeker ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Vegan bir hayatı benimsemişseniz inek süt yerine hindistan cevizi sütü de kullanabilirsiniz.

Anında Canlandırıcı Smoothie

Bu tarif özellikle kafein ihtiyacına karşı koyamayanlar için ideal.

Buz, Kahve, Süt, İsteğe göre şeker

İlk olarak buzları kar tanesi haline gelene kadar blendırdan geçirin. Ardından istediğiniz ölçüde nescafeyi 1 barda süt ile karıştırın. Bu aşamada süt tercihi yine ihtiyacınıza göre size kalmış bir tercih. Eğer şekerden vazgeçemiyorsanız içeceğinizin içine bir miktar şeker de atabilirsiniz. Özellikle gün içinde enerjisini kaybetmiş olanlar için anında canlandıracak bir içecek tarifi.İçindeki buzlar da sizi sıcak yaz günlerinde serinletecek!

Detox Smoothie

Sağlıklı yaşamayı ilke edinmiş ve bunu yeme içme alışkanlıklarına da yansıtmış kişilerin güvenle tüketebileceği bir içecek.

Ispanak,muz,hindistan cevizi sütü

Tüm malzemeleri blendırdan geçirin. Hindistan cevizi sütünü opsiyonel olarak değiştirerek inek sütü de kullanabilirsiniz. Yalnız baştan uyaralım bu içecek bağırsakları fazlaca hareketlendiriyor!