Tarzına biraz daha enerji katmak isteyenlerin uyması gereken bazı noktalar vardır. Enerjik bir stil yaratmanın 6 yolu içinde en önemlisi mavi, yeşil, kırmızı, turuncu, sarı gibi canlı ve baskın renkler kişinin ruhundaki canlılığın dışa yansıması olması açısından kıyafetlerde kullanılmasıdır.

Kıyafetlerin herhangi bir noktasında kullanılan canlı renkler yazın hareketli havasına ayak uydurmaya yardımcı olur hem de kişinin tarzını hareketlendirmek için bir adım olur. Çizgili kıyafetler her yaz sevilerek giyilmektedir. Özellikle denizci havası veren beyaz ve mavi ile canlılığı ifade eden sarı ve beyaz çizgiler ön plana çıkarılmalıdır. Sezona damgasını vuran tozpembe, açık sarı, gök mavisi gibi renklerden biri kıyafetlerde tercih edildiğinde hem enerjik bir stil yaratmanın 6 yolu içinden bir gerçekleştirilmiş olur hem de masum ve çarpıcı olma başarılmış olur. Hem masum hem de enerjik bir hava oluşturan saks mavisi ve sarı bir araya geldiğinden çok iddialı bir kombin ortaya çıkacaktır ki mint yeşili ve pudra pembe ise masumiyet anlamına gelmektedir. Kıyafetlerde hareket meydana getiren aynalı camlı gözlükler, hasır şapkalar, renkli çantalar ve desenli elbiseler kullanılması neşeli bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Eskilerin modaları gün gelip yeniden moda olmaktadır ki gömlek bağlama da bu modalardandır. 70’li yıllardaki modaya uyup sokak modasının etkisinde kalıp gömleği belden bağlama ünlü markalar da dahil olmak üzere bütün markalara enerjik bir tarz için örnek olmuştur. Yüksel bel pantolon üzerine gömlek bağlama gayet tarz bir görüntü oluşturmaktadır. Etek, gömlek ve pantolonda kullanılan Jeanlar bu sezon elbiselerde daha çok kullanılmıştır. Kot elbiseler ile hem kendinizi özgür hem de çok şık hissedebilirsiniz.