Erkek Parfümü Seçme Rehberi

Parfüm bir erkek için oldukça önemlidir. Çünkü her erkeğin imzası haline gelmiş bir kokusu bulunur. Siz de henüz imza parfümünüzü bulamadıysanız eminiz bu yazı size yardımcı olacaktır. İşte erkek parfümü seçme rehberi, keyifli okumalar..

Öncelikle parfüm seçerken alacağınız parfümü nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Örneğin günlük olarak kullanacağınız parfümü işyerinizde de kullanacak mısınız? Veya sadece özel günler için bir parfüm arayışında mısınız? Günlük olarak nasıl giyiniyorsunuz? Spor bir kombinniz ile uyum sağlayacak bir parfüm mü arıyorsunuz? Yoksa takım elbiselerinizi daha da şıklaştıracak ağır bir parfüm mü? Bu soruları kendinize sorduktan sonra aslında aradığınız parfümü bulmak için büyük bir adım atmış olacaksınız..

Günlük ve Spor Kokular

Günlük hayatta spor ayakkabılar, kot pantolonlar, veya tişört kombinleri yapıyorsanız ve günlük olarak kullanacağınız, işe giderken rahatlıkla satabileceğiniz bir parfüm arayışındaysanız o halde parfümünüzün notalarında gündüz kullanıma uygun içerikler olmalıdır. Özellikle limon, narenciye sandal ağacı gibi notaları gündüz parfümlerinde kullanabilirsiniz. Gündüz parfümlerinin özelliği daha fresh, temiz, taze ve ferah korkmalarıdır. Gece parfümlerinde ise daha ağır ve kalıcı kokuları tercih edebilirsiniz. Gündüz parfümlerinin hafif olması hem sizi hem de çevrenizdekileri rahatsız etmeyecek ve iş ortamına rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Bu yüzden içerisinde taze kokular barındıran parfümleri tercih edebilirsiniz. Temizlik kokan tıraş losyonumsu ve banyodan yeni çıkmışcasına tazelenmiş hissedeceğiniz kokuları tercih edebilirsiniz.

Ağır ve Şık Parfümler

Özel gecelerde kullanmak için, düğünlere giderken, takım elbiseniz ile kullanabileceğiniz ağır ve kalıcı bir koku tercih edecekseniz içerisinde odunsu notalar barındıran parfümleri tercih edebilirsiniz. Örneğin Sandal ağacı, paçuli ve oryantal notalar.. Bunlardan bir kaçını barındıran kokular özellikle sandal ağacı barındıran parfümler çok kalıcıdır. Sandal ağacı erkek parfümlerinin içerisinde olmazsa olmaz odunsu bir içeriktir. Buna ilave olarak paçuli ise parfümünüzü biraz daha baharatlandıracak ve kalıcı hale getirecektir. Gece parfümlerinde dikkat etmeniz gereken nokta parfümün kalıcı olması ve takım elbiseniz ile yakışacak kadar şık kokmasıdır.