Tıpkı kadınlar gibi erkeklerde cilt bakımına oldukça önem veriyorlar. Fakat bazen erkeklerin piyasadaki ürün çeşitliliğinden kafaları karışabiliyor. Piyasadaki çoğu ürün kadınlara özel olarak üretilmiş olduğundan erkekler bu tarz marketlerde reyonların önünde vakit geçirmekten çekiniyorlar ve bilgi sahibi olamıyorlar. Yazımızda erkekler için en temel, minimal cilt bakım rutinlerinden bahsedeceğiz. Böylece erkek takipçilerimiz de bilgilenmiş ve kendilerine uygun ürünleri aramaya başlamış olacaklar.

Temel adım cilt temizliği olduğundan öncelikle cildinizin yapısını belirleyip yüzünüzü sabah akşam temizleyebileceğiniz bir temizleme ürünü almanız gerekiyor. Bu temizleme ürünü hem likit formda hem köpük form da hem de yağ formunda olabilir. Bu cildinizin tamamen yapısına bağlı. Kuru ve yağlı ciltlerin daha farklı içerikler istediğini unutmayın.

Cildinizi temizlediğinize göre sıra geldi nemlendirmeye. Yine cilt yapınıza uygun bir nemlendirici satın almanızda fayda var. Bu nemlendiriciyi sabah ve akşam olmak üzere temiz cildinize günde 2 kere uygulamalısınız.

Nemlendiricizi uyguladınız ama güneş kremi uygulamadan asla dışarı çıkmamalısınız. Bunu yaz kış alışkanlık haline getirmelisiniz. Uzmanlar yazın ve kışın farketmeksizin güneş kremi kullanımının cilt için çok önemli olduğunu söylüyorlar.

Sıra geldi dudaklara. Dudaklar mutlaka dışarı çıkarken nemlendirilmeli, özellikle soğuk kış günlerinde renksiz dudak koruyucular kullanabilirsiniz.

Son olarak eğer çok ihtiyacınız var ise bir göz kremi edinebilirsiniz. Göz kremi de içerik oldukça doğal olmalıdır. İlk sıralarda parfüm, paraben, alkol bulunan içerikleri tercih etmemenizi öneriyoruz. Göz çevresi kremini parmak uçlarınızla masaj yaparak göz çevrenize uyguladığınızda hem nemin daha geniş bir alana yayılması sağlamış olursunuz hem de göz çevresinin daha geç kırışmasını sağlarsınız.