Erkekler İçin Yaza Özel Saç Bakım Tüyoları

Bahar ve Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gerek cilt bakım rutinimizde gerekse  saç bakım rutinimizde değişiklikler olur. Özellikle yoğun çalışma temposunda gün içinde oradan oraya koşturuyorsanız saç bakımınızı yavaş yavaş ihmal etmeye başladıysanız o halde hızlı bir toparlanma sürecine girmeniz gerekiyor! İşte erkeklere özel pratik saç bakımı tüyoları;

Erkeklerin en büyük problemlerinden biri kepek problemidir. Yaz kış demeden kepek problemi yaşıyorsanız bilmeniz gereken ilk şey kepek aslında bir saç problemi değil saç derisi problemidir. Saç derisinde biriken fazla yağ ve kir kalıntıları hem kepeğe yol açar hem de saçlarınızın dökülmesine kadar neden olan ciddi bir problemdir. Bu yüzden arındırıcı şampuanlar kullanarak saç derisinde biriken fazla yağ ve kirden saçlarınızı arındırmalısınız. Böylece saçlarınız hem daha hacimli olacak hem daha geç yağlanacak hem de dökülme ve kepeklenme sorunu ortadan kalkarak saçlarınız sağlığa kavuşacaktır.

Arındırıcı şampuanların içerisinde çay ağacı yağı, limon, narenciye veya nane, mentol gibi özler bulunmalıdır. Böylece saç deriniz daha fazla nefes alacaktır. Yazın ihtiyacınız olan ilk şey saçlarımızın geç yağlanmasıdır. Arındırıcı şampuanlar kullanarak saçlarınızın yağlanmasını erteleyebilirsiniz.

Saçlarınızı nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin! Gerek saç yağları ile gerekse haftada bir uygulayacağınız saç maskeleriyle saçlarınızın nem dengesini sağlayın. Böylece saçlarınız sağlıkla parlarken aynı zamanda daha hızlı uzayacaktır. Sağlıklı, parlak, gür ve canlı saçlar için duştan sonra saçlarınızın nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Birkaç pompası saç yağını avucunuzun içerisinde ısıtarak saç diplerinize değdirmeden özellikle saç uçlarınıza uygulayın. Böylece saçlarınız daha parlak, canlı olacağı gibi aynı zamanda daha kolay şekil olacaktır.

Yaz aylarında saçlarınızı kurutmayı bir kenara bırakın! Zaten saçlarınız hali hazırda sıcak havanın etkisiyle kendi kendine kuruyacaktır. Bu yüzden bakım köpüklerinden faydalanabilirsiniz. Şekillendirici köpükler saçlarınızı besler canlandırır onarır ve aynı zamanda ısı işlemininde etkisi olmadığından dolayı saç sağlığınızı da korumuş olur.

Mevsimsel saç dökülmelerini engellemek için ise saç dökülmesini önleyici şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle içerisinde keratin ve çeşitli vitamin, mineraller bulunan şampuanları kullanarak mevsimsel saç dökülmelerini engelleyebilirsiniz. Unutmamanız gerekir ki saç dökülmelerinin temel nedenlerinden biri de vitamin eksikliğidir. Bu yüzden vitamin eksikliğinizi de kontrol etmeniz faydalı olabilir.