Erkeklere Özel Under Cut Saç Kesim Modelleri

Son dönemlerin en popüler saç kesim modellerinden biri olan under cut saç kesiminin detaylarından bahsedeceğiz. Özellikle kısa saçların karizmatikliğinden vazgeçemeyenlerin, ama yine de uzun saçlarını kestirmek istemeyenlerin sıklıkla tercih ettiği under cut saç kesimini ünlülerde son zamanlarda sık sık kullanmaya başladı. Peki bu saç modelini nasıl kullanabilirsiniz? Yazımızın devamında tüm soruların cevabını bulabilirsiniz, keyifli okumalar..

Under cut saç modeli yazımızın başında belirttiğimiz gibi saçlarını çok kısa kestirmek isteyip yine de uzunluğundan vazgeçmeyen erkeklerin tercih ettiği yanları tıraşlı olan, saçın üst kısımları ve tepe kısımları ise nispeten saçların daha uzun göründüğü bir saç modelidir..

Under cut saç stilleri tercih eden erkeklerin birçoğu saç kesiminin pratikliğinden vazgeçemiyor ve yıllar boyu bu saç kesimi kestirmeye devam ediyor. Under cut kat saç modelinin de birbirinden farklı çeşitleri bulunuyor; Örneğin yanları kısa üst kısımları uzun, sadece alt kısımları kısa veya arka kısımları uzun.. Yani birbirinden farklı saç modeli çeşitleri var diyebiliriz. Yazımızda en kısa stil olan kısa Under cut stil saç modelinden bahsedeceğiz.

Kısa Saçlı Erkekler İçin Under Cut Saç Kesimi

Kısa saç modeli genellikle yüz hatları keskin erkeklere çok yakışır. Saçın yan kısımları oldukça kısa tıraşlı, üst kısımları biraz daha uzun olacak şekilde kesim yapılabilir. Tercihen yandan ayırabileceğiz saçlarınızı jöle veya saç şekillendirici wax yardımı ile şekillendirerek bu saç modelini keyfini çıkartabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Under Cut Saç Kesim Modeli

Yan kısımları kısa veya saçın üst kısmı çok daha uzun olan under cut saç kesimi modellerinde ise daha fazla saç şekli yapabilirsiniz. Saçların üst kısmına topuz yaparak şekillendirebilirsiniz .Özellikle bu topuz Viking tarzı saç kesim modeline de atıfta bulunduğu için son dönemlerin en popüler saç kesimi trendlerinden biri. Stil bir tarz ile çok daha fazla kendini gösterecek özel bir modeldir. Sizde saçlarınızın uzunluğundan vazgeçemiyorsanız ama kısa saçın karizmatikliğini de çok seviyorsanız under cut saç modeli kesimi tam size göre!