Erkeklerin Saçlarını Şekillendirmesini Kolaylaştıracak Ürünler

Herhangi bir kozmetik mağazasına gittiğimizde birçok rafın kadınlar için düzenlendiğini ve birçok ürünün kadınlara özel olduğunu görüyoruz. Fakat günümüzde erkeklerde birbirinden farklı saç modelleri yapmak için bu tarz marketlere girerek kendilerine uygun ürün arıyorlar.. Onlarca ürün içerisinde kendinize uygun ürünü bulmak kafanızı karıştırıyorsa bu yazı tam sizlik! İşte erkeklerin saçlarını şekillendirmesini kolaylaştıracak, işinize yarayacak bakım ürünleri, keyifli okumalar..

Erkekler İçin Saç Ürünleri

Vax kullanımı oldukça zor, saçları biraz daha çabuk yağlandıran fakat muhteşem modelleri yaratmanızı sağlayacak harika bir saç bakım ürünüdür. Vax kullanmak incelik ister. Örneğin ilk kullanımda avucunuza kocaman bir miktar vax alarak saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın yapıştığını ve ekstra olarak yağlı görüldüğünü fark edeceksiniz. Bunun önüne geçmek için ilk denemelerde saçlarınıza uygun miktarı bulmak adına çok küçük bir vax ile çalışmayı deneyin. Vax’ı parmaklarınız yardımı ile ısıttıktan sonra avuç içinizde iyice eritin. Ettikten sonra temiz saçlarınıza saç diplerinize fazla değdirmeden uygulayın. Vax sayesinde istediğiniz saç modelini kolayca elde edebilirsiniz. Hem kıvırcık saçlar, hem düz saçlılar, hem de saçlarını daha fazla hacimli göstermek isteyenlerin kolayca kullanabileceği bu ürünü kurutma makinesi ile hafif bir şekilde kurutarak daha hızlı sabitleyebilirsiniz.

Özellikle kuru, kabaran veya mat görünen saçlara önerimiz ise saç bakım yağı. Herhangi bir saç bakım yağını avcunuza alarak ısıttıktan sonra saç uçlarınıza uygulayın. Bu tarz yağlı ürünleri saç diplerinize uygulamamaya özen gösterin. Çünkü saçlarınızı daha fazla yağlandırabilir. Eğer uzun saçlara sahipseniz bu tarz ürünlerden birkaç pompa alarak avucunuzun içinde eritip saç uçlarınıza uygulamanızı öneriyoruz. İlk başta bu kadar fazla ürün almak saçlarınızı yağlandıracak gibi gelebilir. Fakat eğer uzun saçlara sahipseniz bu tarz ve yağların kuru yağlar olduğunu saç uçları tarafından tamamen emildiğini söyleyelim. Özellikle uzun saçlı, kıvırcık saçlı erkeklerin dolabında mutlaka iyi bir saç bakım yağı bulunmalı. Saç bakım yağlarını hem saçlarınızı kuruttuktan sonra kullanabilir hem saçlarınız ıslakken saçlarınıza uyguladıktan sonra kendi kendine kurumasını bekleyebilirsiniz.

Saçlarınızı hafif kısa veya orta uzunlukta kullanmayı seviyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey ince uçlu ve incecik dişleri olan bir krepe tarağı. Bu tarz taraklar saçlarınızı şekillendirmek için birebir! Özellikle fön yaparak saçlarınızın sabit kalmasını istiyorsanız bu tarz tarakları kullandıktan sonra saçlarınıza vax uygulayarak tekrar bu tarakla tarayın. Saçlarınız tel tel ve daha muazzam gözükecektir.