Moda, kombin, aksesuar, stil bunların hepsi eskilerde sadece kadınlara hitap ediyor olsa da artık günümüz şartlarında erkek üzerine de ilerleme kaydediyor. Geçmiş yıllarda kadın modası üzerine çalışan eller artık erkekler üzerine de yenilikler sunuyor. Farklı kombinler, farklı kreasyonlar erkeklerin gönlünü çoktan fethetmiş durumda. Artık çevrenizde tek düze klasik giyim tarzlı erkekler de günden güne azalıyor. Erkekler kadınlardan daha çok modayı takip eder oldu 🙂 Şu da bir gerçek ki, her şey ne giyeceğiniz ile hangi parçaları kullandığınız ile bitmiyor. Tarzınızı yaratırken en önemli kriterlerden biri de doğru aksesuar. Bir tarzı ancak aksesuar ile yansıtabilirsiniz. Bizde sizler için tarzınızı yansıtacak 6 aksesuar önerisini bulduk ve sizlerin beğenisine sunduk;

saatSaat!

Bildiğiniz üzere erkeklerin vazgeçilmez asesuarlarının başında saat geliyor. Eğer imajını yansıtmaktan zevk alıyorsanız kolunuzda kesin saatiniz var demektir. Yalnız takılan saatin kombinleriniz ile uyumlu olmasına özen gösterin. Takım elbise ile takılan saatin spor kıyafetler ile takılan saatten farklı olması gerektiğini söylememize gerek yok sanırım. 

Çanta!

Toplantı ve ofis insanıysanız eğer genelde küçük el çantaları yada evrak çantaları kullanırsınız. Fakat şimdilerde çanta furyası o kadar aldı başını gitti ki, ebatlar daha da büyümeye ve sportif şekiller almaya başladı. Tarzınızı yansıtırken kullanacağınız çantalar oldukça popüler bu aralar.

Şapka!

İki sene öncesinin yükselişte olan trendi şapkalar, önümüzdeki sezonda kendinden sıkça söz ettireceğe benziyor. Kadın erkek hiç fark etmez, şapka her dilde tarzınızı yansıtmaya yardım edecektir. Şapkalar içinde özellikle fötr şapka, yeri yadsınamayacak derece rövaçta. 

erkek-atkiAtkı!

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde atkı kesinlikle tamamlayıcı harika bir seçim olacaktır. Atkı derken de eski tip atkılardan bahsetmiyoruz tabi ki. Sezonun trendi son derece uzun ve salaş atkılar. Erkeklerin yüzde kaçı bu tip atkı kullanır bilmiyorum ama doğru parçalar ile kombin edildiğinde tarzınızla adınızdan söz ettireceğiniz garanti. 

Bere!

Daha çok spor giyimden hoşlanan erkekler için siyah bir bere eğer yoksa mutlaka gardırobunuzda bulunması gereken aksesuarlardan. Üzerinizdeki kıyafetler ile tarzınız eksik kaldığı için küçük bir siyah bere ile tarzınızı patlatabilirsiniz. Dar paça jeanlar, blazer ceketler ile dilediğiniz gibi kombinleyebilir, böylelikle şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Kemer!

Erkeklerin genel olarak en sık kullandığı aksesuar şüphesiz kemer. Kemer seçerken kıyafet ve ayakkabı uyumuna dikkat edilmesi gerekiyor. Yanlış seçilen parça tüm şıklığınızı yerle bir edebilir. Özellikle ayakkabı ile aynı renk olması dikkat edin. 

Aksesuar derken seçme ağınızı oldukça genişletebilirsiniz. Güneş gözlüğü, ortama göre papyon, son günlerin popüler aksesuarı bileklikler de tercihleriniz arasında yer alabilir.