Esmer Tenlilere En Çok Yakışan Renkler

Esmer tenler yaz kış demeden canlı, sağlıklı ciltleri ile ortada salınırken doğru renkleri kullandıklarında çok daha iddialı ve gösterişli bir güzelliğe sahip olabilirler. Esmer tenin en büyük avantajlarından biri şüphesiz cilt kusurlarını çok fazla ortaya çıkarmıyor oluşudur. Bunun için esmer tenlilerin avantajı olarak daha nötr ve daha hafif tonlarda fondötenler kullanması önerilir. Bu tarz fondötenler özellikle parlak ışıltılı etkili olursa cildinizdeki yansımayı daha da ortaya çıkartacaktır. Size önerimiz fondotenlerinizin içine birkaç damla bronzlaştırıcı, parlak aydınlatıcı damlatmanız. Böylece esmer teninizin vurgusu ortaya çıkacak ve teniniz ışıl ışıl parlayacaktır. Esmer tenlilere allık tercihlerinde daha canlı, şeftali ve mercan tonlar idealdir. Bu onların güneşten yanmışcasına kırmızı yanaklarının daha doğal görünmesine yardımcı olacaktır.

Beyaz Rengi de Mutlaka Deneyin

Esmer tenlilere en çok yakışan renklerden biri de beyazdır. Monokrom yani tek renk giyindiğinizde bembeyaz giyinmeyi deneyin. Eminiz bu trenden vazgeçemeyeceksiniz. Çünkü esmer teninizin ışıltısını yansıtan beyaz renk aynı zamanda tek renk giyildiğinde sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha hacimli göstereceklerdir. Bu yöntem özellikle minyon tipli kadınların denemesi gereken yöntemlerin başında geliyor.

Hardal Renk Tonları

Hardal tonları esmer tenlilerin sıcaklığını vurgulayan en güzel onlardan biridir. Sonbahar ve kış aylarında sıklıkla hardal tonlarını ve hardala yakın kızıl tonlarını tercih ederek bu sıcacık rengin teninizle olan uyumunu keşfedin. Esmer tenlilerin en sık tercih etmesi gereken renklerden biri de toprak tonlarıdır. Toprak tonlarının teninizi daha da ön plana çıkartacağını unutmayın. Fakat doğru tonu seçmeniz önemli. Örneğin ten renginiz oldukça esmer ise bej veya inci tonlarındaki parlak sedefli kumaşlar gece kullanımı için harika bir etki yaratacaktır. Fakat tam olarak ten renginize uygun kahverengilerden kaçının. Bu ten renginizin geri plana itilmesine neden olacak ve sizi daha silik cildinizi daha cansız gösterecektir. Doğru tonu bulmak için bir renk skalasına bileğinizi yaklaştırıp hangi tonun teninize ne kadar yakıştığını tespit edebilirsiniz. Cilt alt tonu renklerin size yakışıp yakışmayacağınıza karar vermeniz için önemlidir.