Esmer Tenlilere En Çok Yakışan Renkler

Esmer kadınların en büyük avantajı şüphesiz birçok rengin kendilerine yakışması ve birçok kombini kolaylıkla taşıyabilmelidir. Fakat öyle renkler vardır ki sizin esmer teninizi daha da ortaya çıkartır ve esmerliğinizi vurgulayarak daha hoş görünmenizi sağlar. Yazımızda esmer tenlere yakışacak, kombinlerinizde tercih edebileceğiniz renkleri sıraladık, keyifli okumalar..

Esmer tenlere en çok yakışan renklerden biri elbette ilk sırada beyazdır! Özellikle bronz bir teniniz var ise veya koyu renk esmer bir teniniz var ise beyaz hem ten renginizi ortaya çıkartır hem de renkler arasında kaybolmanızı engelleyerek sizi duru bir görünüme ulaştırır. Örneğin esmer tenler siyah kombinler yaptığında hem ten renkleri hem de saç renkleri daha silik gözükecektir. Fakat beyaz hem ten renginize hem de saç renginizi ortaya çıkartarak sizi olduğunuzdan daha gösterişli ve hoş gösterecektir. Özellikle renkli göz makyajları veya dudak parlatıcıları ile yazın beyaz elbiseler çok yakışıyor, mutlaka denemelisiniz!

Esmer tenliler dore, lame, altın rengi, Rose Gold denilen pembe altın renklerini de harika taşımaktadırlar. Öyle ki birçok kişinin çekinerek kombinlediği bu renkleri bir bütün elbise halinde bile giydiklerinde hiç abartı durmaz ve üzerlerinde yapay görünmez. Bunun nedeni esmer tenlilerin bu tarz renklere uyum sağlaması ve ortaya çıkarılmasıdır. Örneğin beyaz tenlerde bu tonlar oldukça abartılı gözükebilir fakat esmer tenler bu parlak tonları o kadar güzel taşırlar ki adeta ihtişamlı, gösterişli bir kraliçe gibi görünebilirler! Bu aydınlığı devam ettirmek için mutlaka elmacık kemiklerinizin üzerine, burnunuza, dudak üstünüze ve boyun kemiklerize de aydınlatıcı uygulamayı ihmal etmeyin. Bu şekilde oldukça parlak, gösterişli ve şık bir görünüme ulaşacaksınız!

Son olarak esmer tenlere mutlaka tercih etmesi gereken renklerden biri de sarıdır. Sarı oldukça kombinlenmesi zor bir renktir. Çünkü birçok ten rengini daha solgun gösterir. Fakat esmerlerde o kadar güzel görünür ki sarının binbir tonunu da deneyebilirsiniz!