Kendinizi palyaço gibi hissetmeden koyu tenli insanlar için çarpıcı güzellikte rujlar bulmak bazen çok zor olabiliyor. Birçok güzellik markası ürünlerini evrensel olarak pazarlamakla birlikte tüm insanlar için uygun ürünler olmayabiliyor. Bir ruju denerken hangi tonların cilt tonunuzla eşleştiğini belirlemek gerçekten çok önemlidir. İşte koyu tenliler için birkaç ruj önerisi:

Turuncu

Her seferinde kırmızı ruj almaya yatkın biriyseniz, turuncunun dudağınızda duruşunu denemek isteyebilirsiniz. Kırmızılığın fazla dışına çıkmayarak sizi rahat hissettiğiniz renkler arasında tutabilecek bir renktir. Turuncu rujda mükemmel görünümü elde etmek için sıcak veya soğuk tonlamalara uyan bir gölge seçtiğinizden emin olun.

Koyu Kahverengi

Nude tonlarda rujlar aramanıza gerek kalmadı diyebilirim. Nude olarak satılan sayısız ruju denemek yerine, sadece kahvenin tonlarını uygulayarak aradığınız görünümü elde edebilirsiniz. Cildinizle mükemmel şekilde uyum sağlayarak dudaklarınızı daha iyi vurgulayacaktır.

Mavi

Son birkaç yıldır mavi rengi dudaklarında kullananların sayısında artış var. Eğer kendinizde dev bir sıçrayış yaratmak istiyorsanız seçebileceğiniz çok fazla mavi ton bulunmakta. Çok dikkat çekici olacağından korkuyorsanız mora yakın bir mavi seçerek dengeyi sağlayabilirsiniz. Daha az cesur görünmesi için kahverengi bir rujla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Bordo

Bordo tartışmasız tüm tonlar içerisinde kullanıldığında en çok dikkat çeken renklerden birisi. Çoğu insan dudağındaki uyuma bakmadan alarak kullanıyor. Fakat koyu tenli olanlarımız bu rengin artılarını daha fazla göreceklerdir. Bordo da bulunan koyu tonlar cildinizi olduğundan daha parlak gösterecektir.