Günümüz estetik anlayışında bıçak altına yatmak git gide mazi olmaya başlıyor.. Öyle ki yüz germe ameliyatlarında bile bıçak altına yatmadan yüzünüzü germeniz, sarkıklıklardan kurtulmanız mümkün. Ulthera yani Ultherapy yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemidir..

Bu yöntem ile tek seansta kaş kaldırma, boyun bölgesi ve dekolte bölgesini toparlama, gıdı yok etme gibi bir çok operasyon yapılabiliyor. Bu yöntemin temel mantığı ultrason dalgaları ile çalışması. Diriliğini kaybetmiş, gevşemiş ve sarkmış ciltlerde tercih edilen bu yöntem bıçak altına yatmak istemeyen kadınların yeni gözdesi! Bu alternatif yöntem yaşlanma sürecini geciktiriyor ve cildi eski elastikiyetine kavuşturarak gergin, parlak bir hale getiriyor.

Ulthera yöntemde kullanılan cihazın farklı derinliğe sahip dalga boyları bulunuyor. Bu dalga boyları sizin cildinize göre karar veriliyor. Özel bir cihaz yardımı ile çeşitli dalga boyları yüz kısmına uygulanarak cildin gerilmesi toparlanması hedefleniyor. Tek seansta başarıya ulaşılması mümkün fakat 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyor. Uygulamanın herhangi bir dezavantajı bulunmuyor. Ciltte kızarıklık, yara ve döküntü ile karşılaşılmıyor. Özel bir bakım gerekmediği gibi cildinizi bir kaç gün güneş ışığından korumanız yeterli oluyor. Cilt kırışıklıkları giderilmiş olduğundan mutlaka uygulamanın etkisinin devam etmesi için yaşlanma karşıtı kremlerin kullanılması öneriliyor. Henüz çok yaygın olmasa da Türkiye’de birçok merkezde Ulthera yöntemi ile yüz germe estetiği yapılıyor. Fiyatı oldukça değişken. Hangi bölgelere veya ne kadar büyük bir bölgeye uygulanacağına göre fiyat değişiklik gösteriyor. Bu yöntem herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabiliyor.