Etkili ve Pratik Vücut Bakımı Önerileri

Kimi zaman yüzümüz için cilt bakımı ürünleri satın alıyor ve gün aşırı bakım yapıyoruz.. Fakat cilt bakımı yaptığımız kadar maalesef vücudumuza yeterli kadar özen gösteremiyoruz.. Aslında vücudumuz da en az yüzümüz kadar yaşlanma belirtilerini göstermeye müsaittir.. Hem bacak ve kalça bölgemiz, hem de alt bacak, ayaklarımız düzenli bakım yapılmadığında kuruyup bakımsız bir görünüme neden olabilir. Yazımızda hem etkili hem pratik vücut bakım ürünlerinden bahsettik. Bu bakım önerileri çalışan, bakım yapmak için fazla zaman ayıramayan,çocuğu olan, okula giden kadınlar için harika! Yıllar geçtikçe vücudunuzun yaptığınız bakımlar sayesinde hala diri ve genç olduğunu görünce iyi ki bu bakımları yaptık diyeceksiniz!

Kan Dolaşımını Arttırın, Cildiniz Sıkılaşsın!

Kan dolaşımını artırmak için özellikle basen ve kalça bölgesine masaj yapmak, selülit oluşumunu da minimuma indiriyor.  Bu bölgeleri çalıştırmak için çeşitli yağlar da kullanabilirsiniz. En hafif kremi, yağı veya bakım ürününü bile uygularken mutlaka masaj yapın. 1-2 ay en azından duştan sonra masaj yaparak bu bölgeleri sıkılaştırıp daha diri ve sıkı hale getirebilirsiniz.

Sadece Yüzünüz İçin Değil Vücudunuz İçin de Bu Bakımları Yapın;

Cilt bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta yüzünüzde kullandığınız güneş bakım ürünlerinin vücudunuz için uygun olanlarını da kullanmanız. Özellikle dekolte bölgesi bu anlamda çok ihmal ediliyor. Güneşe maruz kalan bölgeler arasında dekolte bölgenizde yer alıyor. Yüzünüzü koruduğunuz kadar boyun ve dekolte bölgenizide korumanız gerekiyor. Bunun için yaz kış demeden 25 koruma faktörünün altına düşmek sizin güneş koruma kremlerini güneşe çıkmadan en az 30 dakika evvel uygulamanızı öneriyoruz.

Güzellik Uykusu Bakımların En Etkilisidir!

Cildiniz için yapacağınız en büyük güzelliklerden biri de cilt bakımı uykusuna yatmak. Bunun için özellikle nemlendirici özelliği yüksek kremleri uyguladıktan sonra gece bakımına girebilirsiniz. Özellikle ayaklarınızdaki sertliklerden kurtulmak için yoğun şekilde ayaklarınıza krem uyguladıktan sonra bir çorap yardımı ile iyice nemin hapsolması sağlayınız. Ertesi sabaha ayaklarınız çok daha yumuşamış olacak. Bu bakım uykusu ertesi günün sabahına prensesler gibi uyanmanızı sağlayacak!