Ev Yapımı Bath Bomb Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Bath Bomb Nasıl Yapılır? Küvet bombası veya bilinen diğer adıyla küvet köpüğü evde nasıl yapılır? İşte pratik bir şekilde evdeki malzemeler ile yapabileceğiniz banyo, küvet bombaları tarifleri.
Küvet bombaları küvetinizin rengarenk ve mis gibi bir kokuyla köpürmesini sağlar, aynı zamanda cildinize bakım da yapar. Siz de güzellik marketlerinde satılan banyo köpükleri kadar başarılı bir bahth bomb yapmak için tarifimize göz atın.

Öncelikle bir miktar karbonata ihtiyacınız olacak. Karbonat cilde çok iyi gelen bir içeriktir. Özellikle ölü derilerin atılmasına, cildin yumuşamasına yardımcı olur. Bir miktar karbonatın içerisine istediğiniz renklerde hafif bir gıda boyası damlatın, bu gıda boyasının çok hafif olmasına dikkat edin. Birkaç damla yeterli olacaktır. Sıra geldi istediğiniz esansiyel yağları damlatmaya. Özellikle banyoda lavanta, limon ve turunçgil kokuları çok rahatlatıcı olur. Bu aynı zamanda ufak bir aroma terapi yapmanıza da yardımcı olacaktır.

Sıra geldi tüm malzemeleri güzelce yoğurmaya. Birbiriyle iç içe geçen malzemeleri buz kalıbına koyun. Buz kalıbının silikon yapıda olmasına dikkat edin. Aksi halde çok zor çıkacaktır. Elinizle bastırarak, sıkıştırarak banyo bombalarınızı silikon buz kalıbına yerleştirin ve bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün kolay bir şekilde banyo bombasını silikon buz kalıbından çıkartarak küvetin içine atıp kullanabilirsiniz.

Zamanla istediğiniz içerikleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Örneğin bu tarifin içerisine dilerseniz bir miktar Hindistan cevizi yağı da ekleyebilirsiniz. Bu özellikle kuru ciltler için harika olacaktır. Cildiniz neme doyarken mis gibi kokacak. Temiz içerikli banyo bombalarınızın keyfini çıkartabilirsiniz!