Kadınsı ve çekici görünmenin en başında uzun saç gelir. Baylarda bunu çok iyi bilir. Bu nedenle en hızlı saç uzatma yöntemlerini sürekli denerler. Evde kendinizinde uygulayabileceği bu yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle size özel bir maske tarifimiz var. Malzemeleri oldukça kolay evde bulunana malzemelerdir.

Malzemeler

*Süt,
*Fındık ezmesi,
*Portakal suyu,
*Un
*Mayonez

Yapılışı: Bu malzemelerden azar azar bir kaba ekleyin ve yoğun bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Saçlarınıza masaj yaparak sürün. 10 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice durulayın ve şampuanlayarak saçınızı malzemelerden arındırın. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Maskede bulunan d vitamini sağlarken, fındık ezmesi omega 3,portakal suyu da c vitamini içermektedir. Unda da e vitamini bulunmaktadır.

Tarçın Maskesi

*1 yemek kaşığı tarçın,
*2 yemek kaşığı bal,
*1 yumurta
*2 yemek kaşığı dul avrat otu yağı

Yapılışı: Bu malzemeleri bir kapta karıştın ve biraz ocakta ısıtın. Maskeyi saçınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekletin ve daha sonra yıkayın

Evde saç uzatma yöntemleri daha hızlı sonuç vermesi için birkaç pratik bilgiyle birleştirilebilir. Bunlardan ilki bitkisel yağlardır. Saç diplerine ve saç uçlarına sürülmesi sonucu saç uzamasını hızlandıran bu yağlar aslında saç diplerini besleyerek saç derisinin canlanmasını sağlar. Bu yağlarıda sizinle paylaşıyoruz.

*Hindistan cevizi yağı,
*Zeytinyağı,
*Biberiye yağı,
*Susam yağı,
*Badem yağı,
*Gül yağı gibi yağlardır.

Bu yağları alırken tamamen doğal olmalarına ve kimyasal içermemelerine dikkat edin. Bu saçlarla nemli saçınıza masaj yapın ve duştan yarım saat önce saçınıza uygulayın.