Saçınız konusunda kimselere güvenmeyenlerdenseniz ve her kuaföre gidişinizde oradan mutsuz ayrılıyorsanız en güzeli saçlarınızı evde boyama seçeneği. Saçları evde boyamak aslında sanılanın aksine oldukça kolay, bazı püf noktalarına dikkat ederek saçlarınızı kolaylıkla evde boyayabilirsiniz. Yazımızda bu ayrıntılardan bahsettik keyifli okumalar;

Öncelikle mutlaka saçlarınızı boyamak için bir karıştırma kabına bir fırçaya ve ameliyat eldivenlerine ihtiyacınız var. Boyanın içinden çıkan eldivenleri kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü hem yeterince sağlam olmuyorlar hem de parmaklarınız kolayca boya olabilir. En güzeli ameliyat eldivenleri. Ameliyat eldivenleri parmaklarınızı daha iyi sardığından ve elinize yapıştığında çıkma riski de olmayacaktır. Eczanelerde her ele uygun boyunu bulabilirsiniz.

Saçlarınızı boyamaya başlamadan önce güzelce tarayın ve saç diplerinize kulak kenarlarına çene hizanıza hafifçe vazelin sürün. Vazelin bulaşan boyaları daha kolay temizlemenize yardımcı olacaktır, ve boya izi kalmayacaktır. Ardından saçlarınızı tutamlar halinde ayırıp önce diplerini boyayarak daha sonra uçlara doğru ilerleyin.

Eğer beyazlarınızı kapatmak veya diplerinizin daha net bir şekilde boyanması istiyorsanız ilk olarak saç diplerinizi boyadıktan sonra 10-15 dakika kadar bekleyin ardından ikinci kez saç diplerinize boyayın ve uçlara doğru ilerleyin. Böylece beyazlarınız tamamen kapanacaktır.

Saçlarınızı boyadıktan sonra ilk yıkamanızı şampuansız yapmanızı öneriyoruz. Şampuan saçlarınıza henüz oturmamış boyayı tamamen alıp götüreceğinden hem boyanın rengi net olmayacaktır hem de daha çabuk akacaktır. Bu yüzden saça tamamen boya oturana kadar ilk yıkamanızı şampuansız, sadece su ile durulayarak yapmanızı öneriyoruz.