Evinizin sıradanlığından, renksizliğinden sıkıldıysanız ve ortama biraz canlılık katmak istiyorsanız bu ufak noktalara dikkat ederek yeni dekorasyon fikirlerini kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşte çok fazla bütçe harcamadan evinizde yapabileceğiniz küçük ama etkisi büyük değişiklikler için ipuçları;

İşe olarak sıkıcı ve renksiz koltuk ve kanepelerinizi renklendirerek başlayın! Rengarenk kırlentler ve koltuk örtüleri işinizi görecektir. Evinizin dekorasyonuna uygun renkli kırlentleri birbiri ardına sıralayın. Bunlar salonunuza hareketlilik katacak ve daha neşeli gösterecektir. Kırlentleri seçerken pastel tonlarda ve birbirine uyum sağlayan renklerde olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca koltuğunuz için seçeceğiniz koltuk battaniyesi de kırlentlerle uyum sağlamalı. Böylece güzel bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Duvarlarınızın boş ve sıkıcı olmasından şikayet ediyorsanız beğendiğiniz ve salonunuza uygun güzel illüstrasyonlar bularak bunları renkli yazıcıdan çıkartın. Ardında güzelce çerçeveletip duvarlarınızda asın. Böylece hem hoşlandığınız resimleri duvarda görmekten mutlu olacaksınız hem de duvarlarınız renklenmiş olacak. Çerçeveleri yan yana asıtğınızda bir düzen oluşturması için internetteki çerçeve asma ilhamlarından da faydalanabilirsiniz.

Bitkiler sıcacık ve samimi bir evin olmazsa olmazlarından. Aslında onları aksesuar olarak görmek çok yanlış. Eğer evinizde henüz bir bitki yoksa hemen evinize güzel bitkiler alın. Aradaki farkı göreceksiniz evinize anında bir canlılık ve hareket gelecek. Ev için bakımı en kolay ve dekoratif duran bitkiler büyük yapraklı olanlardır. Çok çabuk solmayacağı ve kuruyup dökülmeyeceği için hem bakımı kolay olacaktır hem de yeşil ve büyük yapraklarıyla salonunuza ayrı bir hava katacaktır.