Evlilik Planı Nasıl Yapılır?

Sevdiğiniz insanla evlenmek için gün sayıyorsunuz ve evlilik planı yapmak sizi biraz zorluyor.. O halde size biraz yardımcı olalım istedik, işte aşama aşama evlilik planı yapmanız için izlemeniz gereken bazı adımlar..

Aile Bireyleri ile Görüşme

Sevdiğiniz insanla evlenme kararınızı kendi ailenize açıkladıktan sonra aileleri birbiriyle tanıştırmakla işe başlayın. Aileler birbiriyle tanışıp konuşarak anlaşıp ayrıntıları belirleyeceklerdir ve sizin hakkınızda belli bir karara vardıktan sonra mutlaka düğün planı aşamasına geçmenizi tavsiye edeceklerdir.

Kız İsteme Günü

İlişkinizi ailenize açıkladıktan ve aileleri birbiriyle tanıştırdıktan sonra müsade ile kız isteme günü kararlaştırılır. Kız isteme gününde aileler birbiriyle hoş sohbet içinde olarak yörelere ve adetlerimize uygun olarak kız isteme olayı gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra sıra geldi evlilik planlarının devamına..

Söz veya Nişan

Eğer evliliğinize bir kaç yıl ayırma istiyorsanız o halde aranızda bir söz veya nişan yaparak birlikteliğinizin devamını desteklemiş olursunuz. Bu söz veya Nişandan sonra ise izleyeceğiniz adımlar daha da azalıyor..

Nikah Tarihi

Eğer düğün günü nikah yapmayı düşünmüyorsanız o halde birkaç hafta önceden nikahınızı bir Nikah Salonu’nda kıydırabilirsiniz. Eğer nikahın düğününüzde olmasın istiyorsanız bu adamı es geçebilirsiniz.

Düğün Günü

Düğün günü kararlaştırılırken hem mevsime hem de düğün yapacağınız tarihte boş kalan mekanlara dikkat ederek bir düğün tarihi kararlaştırılması gerekiyor. Bu düğün tarihinden sonra hem Nikah işlemlerini hem de düğün gününüz harika bir şekilde geçtikten sonra sevdiğiniz insan ile bir ömür mutluluğa hazırsınız!