Eyeliner Kraliçesi Gigi Hadid’in İlham Verici Göz Makyajları

Gigi Hadid deyince aklımıza ışıl ışıl parlak kusursuz bir ten görünümü, ince veya kalın bir şekilde çekilmiş grafik eyelinerlar ve kedi gibi bakışlar geliyor. Gigi Hadid’in makyaj görünümlerinden ilham alarak sizler için bu yazıyı hazırladık. Yazımızdan faydalanarak sizde hem günlük makyajlarınızda hem de gece makyajlarınızda Gigi Hadid’in ilham verici makyaj görünümlerinden faydalanabilirsiniz, keyifli okumalar.

Gigi Hadid’in tertemiz, bembeyaz ve pürüzsüz teninin sırrıyla işe başlayalım. Gigi Hadid düzenli olarak peeling işlemi yaparak cildindeki ölü derilerden arandığını ve bu şekilde makyajın yüzüne çok daha güzel bir şekilde oturduğunu ifade ediyor. Gigi Hadid’in makyaj artisti ise güzel yıldızın buğulayıcı göz makyajını grafik eyeliner ile tamamladığını vurguluyor. Sizde eyeliner görünümlerini deneyerek makyajınıza çarpıcı bir ifade kazandırabilirsiniz. Nasıl mı? İşte farklı eyeliner uygulamaları.

 

Grafik eyeliner önerisi

Grafik eyeliner için keçe uçlu eyelinera ihtiyacınız var. Keçe uçlu eyeliner hem kullanılması çok kolay hem de pratik olduğundan dolayı kolay bir şekilde eyeliner çekmenize yardımcı olacak. Eğer eyelinerinizi eşit ve düzgün bir şekilde çekemiyorsanız bunun da kolay bir noktası var. Gözlerinizin kenarlarına şeffaf bant çekerek eyelinerinizi uygulayın. Ardından bantları çıkartın ve kusursuz eyelinerinizin keyfini çıkartın.

Renkli eyeliner uygulamaları

Yüzünüze bir renk katmak ve festival makyajlarında ışıl ışıl parlaması için grafik eyelineri renklendirmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise kendi renkli eyelinerinizi yaratın. Bunun için biraz göz bazı ve bir miktar renkli fara ihtiyacınız olacak. İstediğiniz renkteki farı göz bazınız ile karıştırın. Koyu ve yoğun bir kıvam elde ettikten sonra ince bir eyeliner fırçası ile makyajınızı uygulayın. Eyeliner uygularken kalın bir şekilde çekmeye ve mümkün olduğunca kendini belli etmesine özen gösterin. Bu tarz renkli eyelinerler kullandığınız günlerde ten makyajınızı ve dudak makyajınızı sade tutmanızı öneriyoruz. Bu şekilde tüm yıldız gözleriniz olacak.

 

Çift eyeliner önerisi

Tek eyeliner size yetmiyorsa kanat şeklinde üst üste uygulanmış çift eyelinere ne dersiniz? Çift eyeliner uygulaması badem gözlere çok yakışıyor ve gözleri çekici gösteriyor. Gigi Hadid’in makyaj artisti güzel yıldızın gözlerini ön plana çıkartmak için çift yani üst üste uygulanmış eyeliner görünümünü tavsiye ediyor. Bu eyeliner görünümünde minik simler, glitterlar ve sedefli farlarda çok yakışıyor bizden söylemesi.