Far Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz makyajlarının tamamlayıcısı olan göz farlarını uygularken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi far renklerini tercih etmeli, hangi renkleri nasıl kombinlemelisiniz? Profosyonel görünen göz makyajları için far kullanımının önemi çok büyüktür. Doğru far seçeneği doğru far rengi ile buluştuğunda hem göz renginiz ortaya çıkar, hem bakışlarınız daha vurgulu ve çekici olur hem de tüm makyajınız daha bütün görünür.. Hangi göz renkleri hangi tonlara sahip farları tercih etmeli, kremsi formüldeki farlar ve pudralı farların farkı nedir, nasıl kullanılır? Far uygulanırken nelere dikkat edilmeli? Farlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar, öneriler yazımızda, keyifli okumalar..

Far Rengi Nasıl Tercih Edilir?

Günlük makyajlarınızda gözlerinizi biraz olsun ön plana çıkartmak ve göz renginizi vurgulamak istiyorsanız o halde toprak tonlarından vazgeçmemenizi öneriyoruz. Toprak tonları hem günlük kullanıma uygundur, hem de tüm göz renkleri ile harika şekilde uyum sağlar. Ayrıca göz kapağınızı daha geniş göstermek, gözlerinizi daha geniş göstermek veya daha kalkık göz kapaklarına sahip olmak için de toprak tonlu farlardan faydalanabilirsiniz. Toprak tonlu farların en güzel özelliği tıpkı bir kontür uygulaması gibi göz kapaklarınızı ekstra olarak büyütmesi, genişletmesi ve daha çekik hale getirmesidir. Toprak tonlarında farları uygularken ışıltılı bir farı göz kapaklarınıza yerleştirin. Parmaklarınız yardımıyla göz kapaklarınıza yerleştirdiğiniz ışıltılı farın devamında göz kapaklarınızın bitiş kısmına koyu kahve tonlarında bir far ile geçiş rengi yaratın. Böylece göz kapaklarınız daha kalkık, göz yapınız daha çekik görünecektir.

Renkli Göz Farları Nasıl Kombinlenir?

Eğer birbirinden canlı tonları göz kapaklarınıza uygulamak istiyorsanız mavi, fıstık yeşili ve hatta turuncu tonları profesyonel bir şekilde uygulamak adına ten makyajınızı daha sakin tutmaya özen gösterin. Dilerseniz göz makyajınızı vurgulamak ve renkli farlarınızı biraz daha ön plana çıkartmak için eyeliner kullanımından kaçınıp takma kirpik uygulamasından da kaçınabilirsiniz. Sadece maskara yardımıyla göz kapaklarınızdaki farın ekstra ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu tarz farları uygularken kırmızı, bordo gibi koyu renkli rujları kullanmaktansa daha açık renkli nude rujları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.