Farklı ve Modern Dekorasyon Fikirleri

Oryantal Dokunuşlar

Doğuya olan ilgi ve doğunun o sıcacık dokusuna, atmosferine olan merak ev dekorasyonunda oryantal dokunuşları ortaya çıkartıyor. Özellikle Fas, Mısır gibi yerlerin folklorik özelliklerinden yola çıkarak esinlenilmiş kumaşlar ev tekstilinde kullanılıyor. Siz de evinizde farklı ve etnik bir hava yaratmak isterseniz bu oryantal dokunuşlardan faydalanabilirsiniz.

Doğadan Alınan İlham

Son yıllarda doğaya olan ilgi ve ev dekorasyonunda doğal yaşamın bir parçası olması için gösterilen çaba dikkat çekiyor. Evinizde doğal ahşap masalar, bambu sandalyeler veya ahşap mutfak tezgahları kullanmanın tam zamanı! 2018 yılında doğal evler oldukça moda olacak.

Maskülen ve Modern Dokunuşlar

Tıpkı kıyafetlerimiz de olduğu gibi ev dekorasyonunda da maskülen tarz dikkat çekiyor. Koyu renkler ile minimalize edilmiş tekstil malzemeleri taşam alanlarındaki Feminen ruhu geride bırakıyor. Özellikle şehirli, modern ve geniş alanlara sahip olan evlerde maskülen tarzı dekorasyon tercih ediliyor.

Çiçek Etkisi

Ev dekorasyonun olmazsa olmazlarından çiçek desenlerini tekstil ürünlerinde de görmeye başlıyoruz. Özellikle perdeler, yatak odası takımları, nevresim takımlarında çiçek desenlerini çok sık kullanır oldu ve beyaz odaların içinde rengarenk çiçek desenleri ile bezenmiş tekstil ürünleri göz dolduruyor.

Bohem Stil

Kırk yama, farklı doku ve desenlerdeki kumaşların bir araya getirilmesi, fazla renkli objelerin bir arada kullanılması ile oluşmuş bu akım özellikle kır evlerine çok yakışıyor ve ortamı bir anda etnikleştiriyor. Siz de bus tili evinize uyarlama istiyorsanız bolca renkli obje, renkli halı ve kırlent, bolca renkli aydınlatma ürünü alaraak bu akıma uyum sağlayabilirsiniz.