Yoğun göz makyajı yaptığınız günlerde özel gecelerde farlarınızın daha yoğun renk vermesini isteyebilirsiniz. Maviler daha mavi yeşiller daha yeşil… Işıkların altında göz farımın rengi belli olsun! Yok mu bunun bir çaresi? Yazımızda farlarınızın pigmentini artırmanız için birkaç püf noktasından bahsetmek istedik, keyifli okumalar.

Far Bazı

Evet, çok yaratıcı olmadı farkındayız. Far bazlarının üretim amaçları genel anlamda göz makyajını sabit tutmak ve farların renklerini daha iyi vermesini sağlamaktır. Göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarınıza far bazı uygulayarak ve parmaklarınızla iyice dağıtarak bir süre kurumasını bekleyin. Ardından göz makyajınızı yapabilirsiniz. Farlarınızın çok daha pigmentli olduğunu göreceksiniz.

Far Bazı Yoksa?

Hepimizin elinde her zaman far bazı bulunmayabilir. Gözaltı kapatıcıları far bazını yaptığı görevi aynı zamanda göz kapaklarınızdaki renk eşitsizliklerini gidererek yapar. Tıpkı far bazı uygular gibi mercimek tanesi kadar gözaltı kapatıcısını göz kapaklarınıza uygulayın. Ardından pudra ile sabitleyin.

Farınızı Islatın

En etkili yöntemi en sona sakladık. Farları ıslak uygulamak her zaman renklerin daha yoğun olmasını sağlar. İster gül suyu göz damlası ister makyaj sabitleme spreyi, isterseniz normal su ile fırçanızı ıslatın. Ardından uygulamak istediğiniz farı “bastır çek” hareketler ile göz kapağınıza yerleştirin. Eminiz elinizdeki farı tanıyamayacaksınız.

Parmaklar

Vücudumuzun ısısı ile toz ürünler her zaman çok daha iyi bir şekilde uygulanır. Göz farınızı yüzük parmağınıza alarak göz kapaklarınıza oturtun. Renk yoğunluğunu sağlamak için üst üste birkaç uygulama yapabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda farlarınızın tozutmasını engelleyerek yüzünüze dökülme riskini de ortadan kaldıracak.