Gelin Makyajını Kendi Yapacaklar İçin Püf Noktaları!

Gelin makyajı gibi önemli bir makyajı kimselerin eline bırakmak istemiyorsanız ve en önemlisi kendi yüz hatlarınızı tanıyorsanız bu harika günde yapacağınız makyajı riske atmak istemiyorsanız o halde gelin makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz! Birkaç profesyonel adımdan faydalanarak kolaylıkla kendi gelin makyajınızı yapabilirsiniz. İşte bazı püf noktaları;

Gelin Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta günlük makyajınızdan ziyade biraz daha örtücü ve gün boyu cildinizi pürüzsüz gösteren fondötenler tercih etmeniz olacaktır. Bu fondöten günlük hayatta kullandığınız fondötenlerden biraz daha kapatıcı olmalıdır ve mümkünse içerisine Güneş koruma faktörü bulunmamalıdır. Güneş koruma faktörü özellikle fotoğraf çekimlerinde yüzünüzün parlamasına veya daha açık renkte görünmesine neden olur. Makyaj altına baz uygulamakta bir diğer teknik. Özellikle gözenek görünümünü küçülten, makyajınızın kalıcılığını arttıran bazlar ile ten makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Baz kullanımından sonra dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de göz makyajınızda kullanacağınız tonları belirlemektir. Renkli bir makyajdan ziyade gözlerinizi vurgulayacak mümkünse Toprak tonlarında farları tercih edebilirsiniz. Göz kapakların üzerine klasik olarak bej, şampanya tonlarında sedefli bir far uyguladıktan sonra gözlerinizin katlama bölgesinde toprak tonlarında, ten renginizden 1- 2 ton daha koyu tonlarda farlar uygulayarak gözlerinizi daha büyük, daha çekik gösterebilirsiniz.

Dilerseniz kirpiklerinizi bolca maskarayabilir, dilerseniz takma kirpik kullanabilirsiniz. Takma kirpik için siyah kirpik yapıştırıcılarından faydalanabilirsiniz. Sıra geldi ten makyajının devamına! Bu özel günde normalde kullandığınızdan biraz daha fazla allık, biraz daha fazla aydınlatıcı kullanmanızda bir sakınca yok. Çünkü flaş birçok rengi yutarak daha hafif gösterecektir. Bu yüzden aldlığınızı bir tık daha yoğun uygulayabilirsiniz. Ruj tercihinde ise dudaklarınızı iyice nemlendirdikten sonra mutlaka bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin. Daha sonra likit mat ruj kullanmanızı öneriyoruz. Likit mat ruj gün boyu dudaklarınızda kalacak, çıkmayacak ve sizi sürekli ruj tazeleme derdinden kurtulacaktır. Son olarak tüm yüzünüze makyaj sabitleyici bir sprey sıkarak makyajın cildinize daha da yapışmasına yardımcı olabilirsiniz.