Gelin makyajını kimselere güvenmeyip kendisi yapacak olanlar için makyaj artistlerinin de uyguladığı püf noktaları sizler için derledik. Keyifli okumalar!

Uzun Saatler Kalıcı Ten Makyajı

Düğün gününüzde bol bol oynamaya, terlemeye, ağlamaya ve daha birçok duyguya hazırsınız. Peki ten makyajınız da hazır mı? Porselen gibi bir cilt için işe ilk olarak makyajınızı uzun süre cildinizde tutacak bir baz kullanarak başlayın. Baz ten ürününüzü adeta cildinize yapıştıracağından terlemelere ve koşuşturmaya karşı yardımcı olacak. Ten ürününüzü seçerken tercihinizi mutlaka içinde 15 güneş koruma faktöründen yüksek olmayanlardan yana kullanın. Güneş koruma faktörü arttıkça flaşlı fotoğraflarda parlama, hayalet gibi çıkma riskiniz de artacaktır. Tüm gün bolca fotoğraf çekileceğinizi düşünürsek bu seçim oldukça önemli. Ayrıca ten makyajınızın gün içinde parlayacağını hesaba katarak mutlaka pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

Akmayan Göz Makyajı

Göz makyajınızın uzun saatler dayanması ve akmaması için waterproof yani ‘suya dayanıklı’ ürünler kullanabilirsiniz. Göz içine çekeceğiniz kalemin daha siyah durması ve daha uzun dayanması için yine aynı renk mat siyah bir far ile sabitleyebilirsiniz. Takma kirpik tercih edecekseniz ‘siyah’ kirpik yapıştırıcısı kullanmak çok daha doğal ve hoş bir görünüm için ideal olacaktır. Eğer beyaz bir kirpik yapıştırıcısı kullanacaksanız kirpik yapıştırıcısının beyaz görünmemesi için üzerinden siyah bir far veya eyeliner ile geçebilirsiniz.

Yoğun Dudaklar

Dudak makyajınız için mutlaka ilk olarak dudaklarınızı bolca nemlendirin. Öncesinde bal ve şeker ile yapacağınız basit peeling ile dudağınızdaki ölü derilerden kurtulursanız çok daha bakımlı dudaklara kavuşabilirsiniz. Rujunuzu uygulamadan önce tüm dudağınızı dudak kalemi ile doldurmak ve dudak sınırlarını çerçevelemek hem dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir hem de uygulayacağınız rujun daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.