Genç Kızlar İçin Yatak Odası Dekorasyonu

 

Genç kızların cıvıl cıvıl dünyasına uygun olarak birbirinden güzel birbirinden etnik ve popüler yatak odası trendlerini sizler için derledik. Siz de genç kızlara uygun olan bu popüler trendlerden bazılarını ilham alarak ortaya kendi tarzınızı çıkartabilir ve rengarenk odalar yaratabilirsiniz. İşte genç kızların çok hoşuna gidecek yatak odası dekorasyonu fikirleri, keyifli okumalar.

Pastel tonlar

Genç kızların en çok sevdiği renklerin başında şüphesiz pembe geliyor. Eğer sizde pembe tonunu çok seviyorsanız odanızda koyu bir pembe kullanmak yerine pastel tonları ile bütünleştirilmiş bir pembe kullanmanızı öneriyoruz. Pudra pembesi bunların başında yer alıyor. Tek başına pudra pembesi kullanmak biraz daha çocuksu bir hava yaratabilir. Bunun önüne geçmek için pudra pembesi ile birlikte diğer pastel tonları birleştirmelisiniz. Su yeşili, nil yeşili, bebek mavisi gibi tonları birleştirerek ortaya çok daha renkli, eğlenceli ve cıvıl cıvıl bir yatak odası çıkartabilirsiniz.

Yatak odası mobilya önerileri

Genç kızlar sık sık odalarında arkadaşlarını ağırlamaktan hoşlanırlar. Bunun için genç kızların küçük de olsa odasında dinlenebilecekleri bir yere ihtiyaç vardır. Bunun için hem yatak olabilen hemde kanepe olabilen, standart olmayan yataklardan faydalanmalısınız. Bu tarz yatakların altında saklama gözleri de yer alıyor. Hem fazla eşyalarınızı koyabilirsiniz, hem de arkadaşlarınız geldiğinde çekyat yerine bu ek yataktan faydalanarak arkadaşlarınızı rahatlıkla odanızda ağarlayabilirsiniz.

 

Makyaj aynası, şifonyer ve makyaj masası

Genç kızların odasında olmazsa olmazlardan biri de şifonyer, makyaj masası ve makyaj aynasıdır. Makyaj aynasını özellikle ışıklı bir model tercih ederseniz uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız makyajı çok daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Makyaj masası tercihinde ise minimal, fazla gösterişli olmayan ve küçük olan odanıza sığabilecek boyutlarda bir makyaj masası tercih edebilirsiniz. Makyaj masasının çekmecesinin içerisine düzenleyiciler alarak tüm kozmetiklerinizi yerleştirebilir veya makyaj masasının üzerine bir akrilik alarak şeffaf akriliğin içine tüm makyaj malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Şifonyer de ise küçük şifonyerler işinizi görecektir. İki veya üç çekmeceli olan bu şifonyerleri gece yatmadan önce elinize süreceğiniz el kremini, yastık spreyinizi, göz bandınızı ve okuyacağınız kitabı koyabilirsiniz.

 

Rengarenk duvarlar

Sevdiğiniz grupların posterlerini veya sevdiğiniz sözleri duvarlarınıza taşımaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise kendi çıktınızı bilgisayarınızdan veya en yakınınızdaki kırtasiyeden çıkartarak çerçeveletip duvara asabilirsiniz. Unutmayın 2019 yılında duvarlarda bir sürü çerçeveler ve sanat galerisi gibi görseller oldukça popüler. Sizde bu görseli odanıza taşımak için en sevdiğiniz grubun sözlerini, sevdiğiniz sanatçıları, ilham alacağınız görselleri bir arada duvarınıza birbiri ardına asarak canlı bir görüntü elde edebilirsiniz.