Her kadının istek listesinde ilk başta genç ve güzel görünmek vardır. Yaş ilerledikçe ciltte pürüzler, kırışıklıklar, buruşma vb sorunlar yaşanır. Bu problemleri engellemek için size yaşlanmayı geciktirecek bilgiler verdik.

Makyaj yaparken;
– Cilde nem kazandırın; makyaj yapılmadan önce yüze baz veya nemlendirici uygulanmalıdır. Cilt kuru ise fondöten sürüldükten sonra pütür pürür pürüzlü bir görüntü oluşacaktır. Bu nedenle bakım sütü ve nemlendirici kullanımı şarttır.
– Fondöteni azaltın; yaş büyüdükçe yüzde istenmeyen problemler oluşabilir. Fakat bunları kapatmak için yoğun ve kalın fondöten kullanmak doğru değildir. Yüzdeki kırışık ve çiziklerin içine dolmayacak mat fondötenler tercih edilmelidir.
– Göz altlarını rahatlatın; göz altınıza makyaj yapmayın. Bu bölgeye yaptığınız makyaj göz altı morluklarını ve torbalarını göz önüne serer.
– Seçiminizi mat rujdan yana kullanın; dudaklara kalemle kontur çekip mat rujla üstünden geçmek çizgileri ve çatlakları doldurur ve dudakların gergin görünmesini sağlar.
Cilt bakımı yaparken;
– Cildi yağlayın; yaş ilerledikçe cilt kurur ve canlılığını kaybeder. Burada dikkat edilecek nokta kullanılan yağdır. Argan yağı gibi faydalı ve hafif yağların kullanımı önerilir, fazla kullanılırsa sivilceye sebep olabilir. Her iki yanağa birere damla yeterli olacaktır.