Yaz ayları gelmeye başladı. Konser takvimleri yapıldı. Konser demek bütün akşam ayakta durup deli gibi dans etmek demek çoğu insan için. Peki konsere giderken kombin tercihiniz nasıl olmalıdır?

Öncelikli olarak tek kuralımız var. Rahat olmak. Daha sonrası konser alanına, havaya ve konsere bağlı.

Konser Alanı; 

Öncelikli olarak bilmemiz gereken, konser açık hava da mı, kapalı alanda mı. Açık havada ise hava durumu tabi ki. Kapalı alanda sürekli hareket ve dans eder pozisyonda olacağınızdan ince bluz veya gömlek tercih edin. Alana gidene kadar da hava durumuna göre üzerinize şal veya hafif bir hırka alın.Açık hava konserlerinde durum biraz daha kritik. Hava durumu sizin kabusunuz olabilir. Mevsim sonbahar veya serin havaysa yağmurluk, kot ceket, deri mont kesinlikle unutmamanız gereken parçalar.

Ayakkabı; Spor ayakkabı veya düz taban ayakkabılar konserde rahatlığınızın vazgeçilmezi olmalı. Hava durumu yağışlı ise tabi ki yağmur botu giyinin. Yaz mevsiminde ise sandaletler en rahat, en havadar ayakkabılar. Yalnız kalabalıkta ayaklarınızın çiğnenip parmaklarınızı ezdirmek istemiyorsanız burnu kapalı sandalet giymenizi tavsiye ederim.

Makyaj; Konserin havasına istediğiniz her türlü makyajı kullanabilirsiniz. Tabi bütün gece eğlenip terleyeceğinizi düşünürsek çok da profesyonel makyaja gerek yok bence. Sade bir cilt makyajı, eyeliner ve koyu renk bir ruj ile gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Çanta; Gece boyunca eğlenirken çantam nerede, nereye bıraktım diye düşünmektense ufak bir çapraz çantaya sadece ihtiyacınız olanları koyup yandan asarsanız tüm gece hem güvende hemde rahat etmiş olursunuz.

Takı; Tüm gece eğlenip dans edeceğinizden takacağınız en ufak bir kolye, uzun küpe bir süre sonra boğulmanıza neden olacaktır. Mümkün olduğunca şık, az ve sade parçaları tercih edin. Örneğin şık bir taşlı küpe, hafif bir bileklik belki ufak bir yüzük yeterli olacaktır.

Saçlar; Çok da özen göstermemeniz gereken tek nokta saçlar. Ne yaparsanız yapın, bozulacağı net. o yüzden çok da zahmete girmeyin bence. Açık kullanayım derseniz kabarık saçlar tercih edin. Ama yanınızda mutlaka lastik tokanız bulunsun. Bir süre sonra kullanmanız şart olacak. Yada en baştan salaş bir topuz, bir balık sırtı örgü gece boyu rahat etmenize büyük katkı sağlayacaktır.