Yoğun çalışma hayatı, iş stresi ve günlük hayatın getirileri sizi olduğunuzdan daha gergin bir hale getirebilir. Günün sonunda eve gittiğinizde hala gerginliği üzerinizden atamıyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte gevşemeniz ve rahatlamanız için birkaç öneri;

Ilık Bir Duş

Bilinen en etkili rahatlama yöntemlerinden biri de şüphesiz ki duş almaktır. Ilık bir duş günün yorgunluğunu atmanızı sağlarken üzerinizdeki gerginliği ve stresi azaltarak daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olacak. Eğer küvetiniz varsa küvetinizin içerisine birkaç damla rahatlatıcı esansiyel yağ damlatarak çok daha keyifli bir duş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bitki Çayları

Duşunu aldıktan sonra kendinize şöyle güzel bir bitki çayı yapmayı deneyin. Ihlamur, rezene, nane deneyebileceğiniz çaylardan. Bu tarz çaylar sizi rahatlatacak vücudunuzun gerginliğini alacaktır. Çayınızı şeker yerine bir miktar bal ile tatlandırırsanız midenizin ve bağırsak sisteminizin rahatlamasına da katkıda bulunmuş olursunuz.

Esansiyel Yağlar ve Hoş Bir Müzik

Çayınızı da içtikten sonra yavaş yavaş yatağınıza geçme vakti geldi. Arkaya çok sevdiğiniz fonda hafif kısık bir müzik koyabilirsiniz yatağınıza bir miktar lavanta yağı dökebilirsiniz. Lavanta yağı vücudu rahatlatan, baş ağrılarını gideren ve kolay uykuya dalmasını sağlayan bir güce sahiptir. Lavanta yağı sayesinde hem gerginliğiniz azalacak hem de varsa baş ağrınız azalacaktır. Lavantayı ayrıca sinüslerin açılmasına da yardımcı olur ve migren ağrısına da iyi gelmektedir.