Gigi Hadid Makyajı Nasıl Yapılır?

Ünlü mankenlerden Gigi Hadid çekici göz makyajı ve pürüzsüz ten makyajı ile beğenileri kazanıyor! Birçok makyaj artisti Gigi Hadid’in makyajını deniyor ve günlük hayata uyarlamaya çalışıyor. Biz de sizlere yardımcı olmak adına Gigi Hadid makyajında dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntıları listeledik, keyifli okumalar..

Göz Makyajı

Gigi Hadid‘in makyajında dikkat çeken ilk ayrıntı elbette kedi gibi duran çekik gözleri.. Bunu sağlamak için gözün iç hattından itibaren incecik, dış hattına doğru kalınlaşan kuyruklu bir eyeliner uygulaması yapılıyor.. Bu eyeliner uygulaması yapılırken gözünüzün şeklinde dikkat etmeniz çok önemli. Gözünüzün bittiği noktadan itibaren keskin bir eyeliner uygulaması yapmak için dilerseniz bir banttan da yardım alabilirsiniz. Kuyruk ucunun oldukça ince olması gözlerinizin daha çekik görünmesi için önemlidir.

Göz makyajında bir diğer dikkat edilen nokta ise göz pınarlarının oldukça aydınlatılması. Bu da gözlerin daha çekici daha parlak ve daha aydınlık durmasına yardımcı oluyor.. Göz altlarına ise genel anlamda herhangi bir uygulama yapılmıyor. Alt kirpiklere maskara uygulanmadığı için göz daha yukarıda, kalkık görünüyor.Üst kirpiklerine yoğun şekilde takma kirpik ve maskara uygulaması yapılıyor.

Ten Makyajı

Gigi Hadid’in makyaj artisti ten makyajında cilt serumları ile fondoteni karıştırdığını belirtiyor. Böylece daha ıslak görünümlü Dewy Finish dediğimiz ten makyajı görünümü elde edilmiş oluyor. Islak, ışıltılı, hafif kapatıcı ve sağlıklı Görünen bir cilt Gigi Hadid’in edin olmazsa olmazlarından.

Dudaklar

Gigi Hadid’in ikonlaşmış dudak rengi olan kadifemsi,  mat, pürüzsüz ve gül kurusu tonlarında ruj görünümü hafif dışarıdan çerçevelenmiş dudaklar ile yaratılıyor. Böylece dudakları daha dolgun, daha pürüzsüz görünüyor. Siz de bu görünümü denemek için mat gül kurusu tonlarında rujunuzu hafif dışarıdan çerçevelediğiniz dudak hattınıza uygulayarak deneyebilirsiniz.