Göbek Çevresindeki Fazlalıklar Kombinler İle Nasıl Gizlenir?

 

Eğer göbek çevrenizdeki fazlalıklardan muzdaripseniz alışverişe çıkmadan önce bu yazıyı okumanız oldukça faydalı olacaktır. Yazımızda göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizlemeniz adına birbirinden güzel ipuçlarıyla sizleri bilgilendireceğiz, keyifli okumalar.

Pantolon tercihleri

Göbek çevrenizdeki fazlalıklardan muzdaripseniz o halde düşük bel kotları, düşük bel pantolonları hayatınızdan çıkarmanın zamanı geldi demektir. Göbeği olmayan kişileri fit kişileri bile oldukça kilolu gösterebilecek güce sahip düşük bel kotlar göbek çevresindeki fazlalıkları olanların kabusudur. Bu yüzden bu tarz kotlara alışveriş sırasında asla göz bile atmayın. Sizin ihtiyacınız olan bacak boyunuzu uzatacak göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizleyecek kotlar. Yani yüksek bel pantolonlar. Yüksek bel pantolonlar göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizleyerek sizi çok daha fit, daha uzun boylu ve proporsiyonunuzu daha düzgün gösterecektir.

 

Peki üst kısmında neler tercih edebilirsiniz? Göbek çevresindeki fazlalıkları gizlemek istiyorsanız ilk olarak uzak durmanız gereken kumaş türlerinden bahsedelim. Aşırı penye, likralı, dar ve enine çizgili kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu, göbek çevrenizi olduğundan daha şiş gösterir. Bunun önüne geçmek için dikine çizgili, az desenli ve düz renklere sahip kumaşları tercih edin. Keten kumaşlar, elastan kumaşlar hafif bol bir şekilde aşağı doğru dökülen trikolar, örgü kazaklar tam sizlik. Bu tarz triko ve kazakların hafif bir şekilde kalçanıza kadar uzamasına ve göbek çevrenize asla yapışmadan aşağı doğru inmesine özen gösterin. Bu yüksek bel kot ile birleştiğinde göbek çevrenizdeki fazlalıklar neredeyse görünmez hale gelecek.

Kemerden uzak durun

Kemeri dış hatlarda kullanmak ekstra belinize vurguda bulunmanıza neden olur. Biz burada belinizi arka plana itmek ve mümkün olduğunca uzun bacaklarınıza dik omuzlara dikkat çekmek istiyoruz. Bunun için vatkalı, omzu geniş veya hafif bir şekilde boyun dekoltesi bulunan kıyafetleri tercih edin, mümkün olabildiğince bel kısmındaki detaylardan kaçının. Buna kemerlerde dahil. Trikoların üzerinden geçirilen kemerler veya pantolonun içine soktuğunuz kumaşlardan gözüken kemerler sizin göbek çevrenizdeki fazlalıkların ekstra daha fazla görünmesine neden olur. Bu yüzden kemer detaylarını bir kenara bırakın ve mümkün olabildiğince göbek kısmını örten kıyafetlerden faydalanın.

 

Elbise tercihleri

Robadan elbiseler sizin için harika olacaktır. Yani göğüs kupuna tam olarak oturan göğüs kupundan aşağı hafif bir şekilde bolaran mümkünse diz altında biten midi boy elbiseler çok şirin ve göbek çevrenizdeki fazlalıkları göstermeyen ideal tercihlerdendir. Ayakkabı tercihlerinde yarım yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi birkaç ufak dokunuş ile göbek çevresindeki fazlalıklara dikkat çekmeyi bıraktık, oldukça şık ve farklı kombinler yarattık. Siz de bu tarz önerilere kulak vererek alışverişlerinizde çok daha ideal parçaları dolabınıza ekleyebilirsiniz.