Bayanların hem sağlık hem de güzellik açısından başta gelen sorunlardan biridir göbek bölgesindeki fazla yağlar. Sağlık açısından bakıldığında göbek bölgesindeki yağlar kolesterolün yükselmesine neden olur. Ayrıca bu bölgelerdeki yağlar ilerleyen yaşlarda şeker hastalığını ve böbrek hastalıklarını tetikler. Ayrıca göbek bölgesindeki fazla kilolar vücut yapınızın estetik durmamasına neden olur. Sizlere göbek eritmede etkili bir kaç yöntem aktaracağım.

Kalori Kontrolü; Öncelikle yapmanız gereken aldığınız kalorileri hesaplamanızdır. Gün içinde yediğiniz, içtiğiniz ne varsa kaç kalori olduklarını öğrenin. Bunun en önemli nedesi aldığınız kalori ile verdiğiniz kalori arasındaki farkı hesaplamak.

gobek-yaglariEgzersiz; Kilo vermenin en önemli etkili aracı egzersiz yapmaktır. Ne kadar az yesenizde, ne kadar diyet yapsanızda göbek yağlarınızdan egzersiz yapmadan kurtulmanız mümkün değil. Egzersiz yapmanız için illaki spor salonlarınıza gitmenize gerek yok. Göbek eritmenin en güzel yolu yürüşüş yapmaktır. Eğer vaktiniz varsa günde en az 10.000 adım atmanız size fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Düzenli yaptığınız takdirde kısa sürede gözle görülür bir değişikliğin farkına varacaksınız.

Düzenli Uyku; Uyku düzeni vücudun gün içinde alması ve vermesi gereken kalori miktarı ile doğru orantılıdır. Ne çok fazla ne de çok az uyumalısınız. Sabah kalktığınız ve gece yattığınız saat aynı olmalıdır. İnsan sağlığının en önemli faktörlerinden biri uykudur.  Bir yetişkin için günlük ortamala 8 saat uyku idealdir.

Tabi sadece bunları yaparak göbek yağlarınızdan kurtulamazsınız. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Hamur işlerinden, yağlı gıdalardan, abur cuburlardan uzak durmalısınız. En çok göbek yağı yapan gıda çikolatadır. Kesinlikle çikolatadan uzak durmalısınız.