Göz Altı Morlukları İçin Çözüm Önerileri

Göz altı morlukları erkek kadın demeden her yaştan kişiyi rahatsız ediyor! Özellikle yorgun görünüme neden olan göz altı morlukları kimi zaman genetik faktörlerden de kaynaklanıyor olabilir fakat eğer dönemsel göz altı morluklarınız artıyor ise sizin için bazı çözüm önerilerinde bulunacağız, keyifli okumalar;

Yaşam Kalitenizi Arttırın

Göz altı morluklarının en önemli nedenlerinden biri düzensiz hayat koşullarıdır. Özellikle yoğun stres, alkol tüketimi sigara tüketimi, uykusuz günler daha az veya daha fazla uyuma göz altı morluklarına neden oluyor olabilir. Bunun için yaşam koşullarınızda değişikliğe gitmeniz gerekiyor. Örneğin alkol, sigara gibi zararlı maddelerin kullanımını azaltmalı, düzenli uyumalı ve mümkün olduğunca stresten uzak kalmalısınız. Birkaç ay sonra göz altı morluklarınızın ne kadar hafiflediğine siz bile şaşıracaksınız. Eğer bu durum sizi çok fazla rahatsız ediyorsa bu tarz küçük ama önemli maddelere dikkat ederek göz altı morluklarınızdan zamanla kurtulabilirsiniz veya daha az belirgin, görünür hale gelmelerini sağlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Böylece motive olarak zamanla yaşam kalitenizi de arttırmış olursunuz. Sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumak sadece göz altı sorununuzu gidermekle kalmayacak aynı zamanda diğer sağlık fonksiyonlarınızı da olumlu anlamda etkileyecektir. 1 taşla 2 kuş, bingo!

Kafein göz altı morluklarına oldukça iyi gelen bir içeriktir. Tabii tüketmek değil, dıştan müdahale olarak. Bunun için hassas göz çevresine sahip değilseniz ve alerjik reaksiyonlar göstermiyorsunuz çay ile pansuman yapabilirsiniz. Özellikle çay ile pansuman yaptığınızda gözlerinizin bir anda rahatladığını ve göz altı şişliklerinin azaldığını aynı zamanda göz altı morluklarından kurtulduğumuzu farkedeceksiniz. Göz altı morluklarından kurtulmak için sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak gözlerinizi çay ile silebilirsiniz. Bu yöntem fazla hassas tenlere veya hassas göz çevresine sahip kişiler için önerilmez.

Gözlerinizi dinlendirmek için gözlerinizin üzerine birkaç dilim salatalık koyarak doğal bir maske gibi kullanabilirsiniz. Bu hem göz çevresinin daha diri kalmasına, daha gerginleşmesine, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur hem de göz çevreniz nemlenirken aynı zamanda göz altı morluklarının görünümü de azalır. Birçok göz bakım ürününün içerisinde de salatalık özü bulunmaktadır.