Göz altı morlukları ile beraber internette en sık sorulan soru göz altı torbalarının nasıl geçeceği. Öncelikle temel sebepleri araştırarak işe başlayın. Eğer ciddi bir şekilde göz altı torbalarınız varsa ve bu sizi çok fazla rahatsız ediyorsa ilk olarak şu soruları kendinize sorun;

  • İç organlarımızda, özellikle böbreklerinizde bir rahatsızlık olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Ailenizle bakın, eğer anneniz babanız veya yakın çevrenizdeki insanlarda yoğun göz altı torbası varsa bu kalıtsal yani genetik bir problem olabilir. Ve bunun için yapacağınız çok da bir şey yok açıkçası. Estetik cerrahiye başvurabilirsiniz.
  • Diğer sormamız gereken soru ise düzenli su tüketiyor musunuz? Su tüketimi eğer yeterli miktarda yapılmazsa vücut ödem oluşturup şişlik yaratabilir.
  • Uyku düzeni de yadsınamaz bir gerçek. Eğer günlük ortalama uykunuzdan daha az uyuyorsanız veya stres altındaysanız alkol sigara gibi zararlı şeyleri de tüketiyorsanız şüphesiz bu en fazla göz çevrenizden okunacaktır.
  • Son olarak tuz tüketimine de dikkat etmelisiniz. Eğer yemeklerinizi fazla tuzlu tüketiyorsanız bu da vücutta şişliklere sebep olan bir diğer faktördür.

Tüm bu soruları sorduktan sonra cevabınız ”hayır tüm bunlar pozitif ama hala göz altı torbalarım var” ise size gözaltı sıkılaştırıcı basit birkaç doğal yöntemden bahsedelim;

Salatalık

Salatalık ve salatalık suyu yıllardır cilt bakım ürünlerinin özellikle göz çevresi kremlerinin vazgeçilmez temel içeriklerinden biridir. Salatalık cildi sıkılaştırır toparlayarak parlatır aydınlatır ve daha dinlenmiş gösterir. Sizde salatalık dilimlerini gözünüzün üzerine koyarak veya suyunu sıkıp maske halinde kullanarak salatalığın mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz.

Patates Suyu

Bilinen en etkili cilt sıkılaştırma yöntemlerinden biri de patatesi suyudur. Bunun için yarım patatesi rendeleyip elinizle iyice suyunu sıktıktan sonra bir gazlı bez veya tülbent yardımı ile iyice süzün, ardından bu suyu göz çevrenize fazla yaklaşmadan 5 dakika kadar uyguladıktan sonra durulayın. Göz çevrenizin anında sıkılaştığını ve gözaltı torbalarının azaldığını göreceksiniz.