Gergin ve Hassas Göz Çevresi İçin Çay Pansumanı

Özellikle gün sonunda yorulmuş, ağrılı ve gergin göz çevresini dinlendirmek için çaydan faydalanabilirsiniz. Demlediğiniz çayı bir makyaj diskine veya dezenfekte edilmiş pamuğa dökerek ısı kontrolünü bileğinizde yaptıktan sonra gözlerinizin üzerine yerleştirin. Disk soğuyana kadar bekleyin. Çay pansumanı sonrası göz çevrenizin rahatladığını ve yorgun hissin kaybolduğunu gözlemleyeceksiniz. Bu yöntem ayrıca dönemsel mevsim alerjisi sonucu kaşınan göz çevresine de iyi gelmektedir.

Şiş Göz Çevresi İçin Salatalık Dilimleri

Güzellik ve bakım görsellerinde sık sık kadınların salatalık dilimlerini gözlerinin üzerine koyduğunu görmüşsünüzdür. Salatalık içerdiği doğal su ile göz çevresini nemlendirir, aydınlatır ve toparlar. Özellikle göz altı torbalarından, göz çevresi şişliklerinden şikayetçi olanlar salatalığın kabuğunu ve dilimini göz çevresinde bekleterek şişliklerden kurtulabilirler. Bu doğal güzellik reçetesini gün aşırı yaparak daha aydınlık bir göz çevresine sahip olabilirsiniz. Çoğu göz çevresi kreminin içeriğinde salatalık özü bulunduğu düşünülürse oldukça işe yaracak bir güzellik reçetesi olacağı kesin.

Göz Altı Morlukları İçin Kayısı Çekirdeği Yağı

Kuru göz çevresini uzun süre nemli tutan kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda doğal bir renk düzenleyici ve damar toplayıcıdır. Kayısı çekirdeği yağını yüzük parmaklarınıza alarak tampon hareketler ile gözünüze fazla yaklaştırmadan uygulayın. Bu bakım reçetesi gündüz güneşe çıkacaksanız uygulamamanız gereken bir yöntem. Yağlar güneşin yakıcı etkisi ile reaksiyon gösterebilir. Gece yatarken uygulamak her zaman daha faydalı olacaktır. Zamanla göz çevresindeki damarlar sıkılaşacağından hem şişlikler inecek, hem de morlukların görünümü gözle görülür şekilde açılacaktır. Ayrıca kaz ayakları ve minik kırışıklıkları geciktirmek için de kayısı çekirdeği yağından faydalanabilirsiniz.