Göz Dolduran Türk Gelinler

Güzellikleri ile ön plana çıkan Türk kadınları yaptıkları düğünler, makyajlar ve gelinlik seçimleri ile de adından söz ettiriyor. İşte en ünlü ve göz dolduran Türk gelinler!

Beren Saat

Güzelliğinden sık sık söz ettiren Beren Saat doğallığını vurgulamak istemiş olacak ki gelinlik tercihinde ve makyajında da oldukça sade seçimlerden yana. Gelinliği bir o kadar zarif olan Beren Saat bunu büyük güzel bir fötr şapka ile tamamlamayı uygun görmüş. Böylece hem yaz düğününe hem de kumsal düğününe oldukça uyum sağlayan bir görüntü ortaya çıkmış. Makyajında ise neredeyse günlük makyajını kullanmayı tercih etmiş, doğal kirpikleri, nude ruj seçimi ve sağlıklı teniyle Beren Saat en doğal ve en zarif Türk gelinlerden.

Neslihan Atagül

Gençliği, güzelliği ile birçok dizide başrol oyuncusu olan Neslihan Atagül seçtiği Balık formda gelinliği ve fit vücudu ile uzun süre konuşulmuştu. Gelinlik tercihinde vücuduna güvenen Neslihan Atagül balık formda bir gelinlik tercih ederek göğüs kısmını oldukça dekolteli bırakmayı tercih etmiş. Makyajında ise hafif smokey yani buğulu gözleri tercih eden Neslihan Atagül dudaklarında nude, ten rengine yakın bir ruj kullanarak cildinin güzelliğini ön plana çıkarmış. Gelinliğinin taş işlemeleri doğal güzelliği ve vücudunun fitliği ile harika bir gelin olmuş.

Fahriye Evcen

Badem gözleri ve kumral teni ile tam bir Türk güzeli olan Fahriye Evcen güzelliğini daha da vurgulamak istemiş olacak ki gelinlik tercihini sade bir gelinlikten yana kullanmış. Böylece tüm güzelliği ortaya çıkmış. Göz makyajında ise kahverengi badem gözlerine uygun olarak İncecik bir eyeliner çalışması yapılmış. Hafif gölgelendirme ile gözlerine ufak takma kirpikler eklenerek gözleri daha da vurgulanmış. Ten makyajında ise ışıltılı, ıslak bir makyaj tercih etmiş. Hem gelinliği hem makyajı ile sade ama bir o kadar da Elegant görünen Fahriye Evcen en çok konuşulan Türk gelenlerinden biri.