Kısa zamanda çıkan ve dağılan göz makyajlarınızdan şikayetçiyseniz eğer, bazı rutinler değiştirmeniz gerekmektedir. Göz farınızı, göz kapaklarında çok daha fazla tutmasını sağlamak için birkaç yöntem var. Bu yöntemler şunlardır;

  1. Göz bazı uygulayın

Uyguladığınız göz farı uygulamasının, iyice oturması ve uzun zaman kullanmak istiyorsanız bunun için ilk yapmanız gereken göz bazı uygulamak. Aynı yüz makyajına başlamadan evvel nasıl ki yüzünüzü yıkıyor, temizliyorsanız aynı şekilde gözlerinize de göz bazı uygulamanız gerekir. Göz farları sizi makyaj için hazırlar. Göz farınızın uzun zaman kalıcı olmasını sağladığı gibi bununla beraber olması gereken rengi de ortaya çıkarır.

  1. Kapatıcı uygulayın

Göz bazına sıcak bakmıyorsanız kapatıcı sürerek de göz makyajınızda önce bir giriş yapabilirsiniz. Kapatıcılar, göz kapağınızdan daha açık renkte olduğundan ötürü, süreceğiniz göz farınızın daha çok belirgin olmasını sağlayacaktır. Bununla beraber göz farınızın çok daha uzun zaman gözünüzde kalacağını fark edeceksiniz.

  1. Krem göz farı kullanın

Öncelikle far paletleriniz unutun, bir tarafa bırakın. Yalnızca krem göz farı da kullanmayın. Ancak bir gerçek var ki krem göz farları diğer toz farlarına oranla çok daha fazla kalıcı etkiye sahip. Krem farları aynı zamanda çok pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Bu zamana kadar krem farını kullanmadıysanız mutlaka krem göz farını kullanmanızı tavsiye ederiz.