Göz Kremi Nasıl Uygulanmalı?

Yaşlılık belirtilerinin en erken hissedilmeye başlandığı yer şüphesiz göz çevresi. Gerek kaz ayakları, gerek mimik kırışıklıkları, gerekse ince kırışıklıklar 25 ve 30 yaş arasında oluşmaya başlar. Bu yüzden göz çevresini nemlendirmek kırışıklıkların daha geç oluşması açısından oldukça önemlidir. Fakat göz kremini uygulama yöntemi de bir o kadar önemli. Gelin doğru göz kremi uygulama yöntemlerini birlikte öğrenelim, keyifli okumalar..

Cilt serumları her zaman cilt kremlerinden önce uygulanmalıdır. Cilt serumları cilt kremlerinin cildin daha alt katmanlarına nüfus etmesine yardımcı olur. Yani kremlerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu yüzden göz kreminden önce serum uygulamayı unutmayın. hafif bir şekilde göz çevrenize serumunu getirdiğinizde göz kreminin daha çabuk emileceğini unutmayın.

Göz kremlerini masaj yaparak uygulamak göz çevrenizin daha dingin, daha genç ve dinlenmiş görünmesine yardımcı olur. Yüzük parmağı el parmakları arasında en hassas parmaklardan biridir. Bu yüzden uzmanlar genellikle göz çevresi kremlerinin yüzük parmağı ile uygulanması gerektiğini tavsiye ediyorlar. Sizde yüzük parmağınız ile pat pat hareketler yaparak göz çevrenize kreminizi uygulayabilirsiniz. Bu göz Çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandırarak aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına ve göz çevrenizdeki şişliklerin azalmasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca kreminiz daha geniş bir şekilde, daha geniş bir alana yayılacaktır, nem verme oranı da artacaktır.

Göz kremini hafifçe göz kapaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Özellikle parmaklarımızda kalan kısmını göz kapaklarınıza uygulayarak damarlı görünümü yok edebilirsiniz. Bu bolca nem vererek şişlikleri azaltır, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Göz çevrenizde geniş bir alana kremi yaydığınızda özellikle elmacık kemiklerinizin üzerine kadar göz çevresi kreminizi getirdiğinizde ertesi gün daha ışıltılı elmacık kemiklerine kavuşabilirsiniz. Bu yüzden göz çevresi kreminizi ne kadar geniş bir alana yayarak uygularsanız o kadar fayda sağlarsınız.

Bazı göz çevresi kremlerinin demir bilye tarzı, farklı uygulamaya müsait bir şekilde ambalajı vardır. Bu tarz göz çevresi kremlerini demir başlığı ile göz çevrenize yarmak özellikle erken saatlerde oluşan ödem ve şişlik sorunun giderilmesinde çok faydalıdır. Bu tarz göz çevresi kremlerini buzdolabınızda bekleterek göz çevrenize uyguladığınızda sabahları şişliklerinizin daha çabuk indiğini gözlemleyeceksiniz.