Göz Makyajı Fırçaları ve İşlevleri

 Kusursuz göz makyajının arka planındaki en büyük yardımcılardan biri farklı işlevlere sahip göz makyajı fırçalarıdır. Kimileri farı oturtmak için kimileri daha yüksek pigment elde etmek için, kimleri ise var olan pigmenti dağıtmak için ve rengi hafifletmek için kullanılır. İsterseniz şu meşhur göz fırçalarının ne işe yaradıklarına birlikte göz atalım.

Farı Oturtmak İçin Kullanılan Fırçalar

Temel amaçları farı veya pigmenti tozutmadan kıllarına alıp göz kapağına tüm yoğunluğuyla uygulamaktır. Bu yüzden yumuşak seyrek kılları yoktur. Daha sert kedidili şeklinde sık kıllara sahiptirler. Göz kapağına daha yüksek pigment elde etmek istediğiniz farları, yoğun renkleri pigmentleri yani simleri bu tarz fırçalar ile uygulayabilirsiniz.

Karıştırma Fırçaları

Kılları seyrek yumuşak ve uzundur. Gözün katlanma bölgesindeki farı dağıtarak daha yumuşak renk geçişleri elde etmenizi sağlar. Her makyaj severin elinde mutlaka birkaç farklı far karıştırma fırçası bulunmalıdır. Profesyonel göz makyajlarının uzun dakikalar sonucu ortaya çıktığını unutmayın. Farları ne kadar iyi karıştırırsanız renkler o kadar birbirine karışacak ve o kadar profesyonel gözükecektir.

Crease Bölgesi Fırçaları

Cut Crease makyajlar veya dar göz kapakları için kullanılan konik şeklinde fırçalardır. Kılları yumuşaktır. Dipten uca doğru incelerek devam ederler. Gözün katlanma bölgesine koyu renk farları uygulamak çevreye taşırmamak için kullanılırlar. Ayrıca bu fırçalar ile gözaltı çizginize de far uygulayabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bu fırça yine her makyaj severin koleksiyonunda bulunması gerekenlerden.