Gözlerinizi değerli birer taşmışcasına ortaya çıkartmak ve etrafa büyüleyici bakışlar atmak için renklerle biraz oynamanız gerekecek. İşte birbirinden farklı göz renkleri için göz makyajı önerileri;

KAHVERENGİ GÖZLER

Kim demiş kahverengi gözler sıradan diye! Doğru renk kullanımıyla kahverengi gözler de pekala dikkat çekici olabilir. Eğer koyu kahve gözlere sahipseniz şampanya, altın sarısı, bej rengi gibi sedefli farları özellikle göz pınarlarınıza uygulayabilir daha aydınlık bakışlara sahip olabilirsiniz. Toprak tonlarında bir farı gözünüzün katlanma bölgesine dağıtarak bakışlarınızın daha derin görünmesini sağlayabilirsiniz. Toprak tonları göz renginizi çok daha fazla ortaya çıkartacaktır.

Eğer daha iddialı renkler kullanmak isterseniz sedefli haki yeşiller ve hatta turkuaz mavisi kahverengi gözlere çok yakışacaktır. Renklerle oynamaktan korkmayın!

YEŞİL GÖZLER

Tek başına bile oldukça etkileyici olan yeşil gözler kızıl-turuncu gibi sıcak renklerle buluşunca adeta bir elmas gibi ışıldar. Kızın tonlarında bir far kullanmak sizin için fazla iddialı ise daha kullanılabilir hale getirmek için toprak tonlarında bir far ile kombinleyebilirsiniz. Göz pınarlarınıza sedefli bej renginde bir far uygulayarak gözlerinizi daha iri ve daha yeşil gösterebilirsiniz. Gözleriniz küçük değilse siyah bir göz kalemini uygulayıp hafifçe dağıratak daha dumanlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

 

MAVİ GÖZLER

Mavi göz belki de renk seçiminde en dikkatli olması gereken göz rengi. Çünkü zaten yeterince iddialı ve dikkat çekici olan bu gözler çok parlak, sedefli farlardan kaçınmalı.Mürdüm, kahverengi ve içinde sıcaklık bulunan kiremit renkleri mavi rengi demode olmadan ortaya çıkartır. Eğer gözleriniz fazla iriyse göz içine beyaz kalem çekmek yerine acı kahve tonlarda bir göz kalemi kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Siyah dumanlı bakışlar mavi göz rengini daha fazla ortaya çıkarsa da günlük olarak kullanmak biraz abartılı olabilir. Kahverengi dumanlı bir göz makyajı ve kahverengi bir rimel kullanarak iddialı ama daha kolay taşınabilir dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz.