Hiç göz farını uyguladığında beklediğin etkiyi yaratmadığını hissettiğin oldu mu? Göz renklerinize göre yanlış gölge rengini kullanıyor olabilirsiniz. Göz renginize göre en iyi farı seçmenize yardımcı olacak bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Kahverengi gözler

Mor tonları: mor tonlar özellikle açık kahverengi gözlere sahip olanlar için idealdir. Mor renkler, göz bebeğinizin daha çarpıcı görünmesini sağlarken göz beyazının daha aydınlık görünmesini sağlar.

Yeşilimsi altın rengi: Yeşil, renk spektrumunda kahverengiyi da kapsamaktadır. Bu kombinasyon güzel bir sonbahar havası yaratacaktır.

Koyu mavi: koyu mavi ve kahverengi zıt renklerdir. Bu nedenle güzel bir kedi gözü görünümü oluşturur. Bu kombinasyon ofis veya resmi bir ortam için uygundur.

Altın: Altın güzel bir renk kontrastı oluşturmak için kahverenginin yanında kullanılabilir. Altın rengi göz bebeğini daha da ön plana çıkartır.

Yeşil Gözler

Taupe rengi (boz kahverengi): yeşil gözlerin doğal rengini yeterince yansıtmak için nötr bir göz farı kullanmamış gerekiyor. Taupe rengi bu iş için harikadır.

Mor: yeşilin tamamlayıcı rengi kırmızıdır, bu nedenle mor kırmızının alt tonu olarak gözlerimizde rahatlıkla kullanılabilir. Mor ayrıca gözlerimizi canlı gösteren bir renktir.

Dumanlı gümüş: gümüş muhteşem bir içtenlik hissi yaratır ve dumanlı bir görünüm vermek için ideal renktir. Çarpıcı bir etki elde etmek için gözlerin köşelerine uygulanabilir.

Mavi Gözler

Turuncu: Mavi ve turuncu güzel bir kontrast oluşturabilir. Seçtiğin turuncu renginin tonunun bir önemi yok. Mavi herhangi bir turuncu ile eşleştiğinde açılacak ve daha canlı gözükecektir.

Soğuk renkler: soğuk renkler mavi rengin doğallığını ortaya koyar. Gümüş, krem, lavanta ve diğer soluk renkler son derece uyumlu olacaktır.