Gözlük kullanmak son yıllarda gereklilikten çok bir aksesuara dönüştü. O yüzden gözlük kullanmak canını sıkmasın! İşte gözlük kullananlar için birbirinden faydalı makyaj tüyoları;

Kalın ve Keskin Eyeliner Görünümü

Kalın çerçeveli gözlüklerin ardından seksi bakışlar atmak tam da sana yakışır! Simsiyah bir eyeliner ile normalde kullandığın kuyruktan daha uzun ve daha keskin bir eyeliner çizgisi yaratarak işe başla. Yapay bir göz pınarı oluşturarak eyeliner çizgisini göz içlerine kadar getirebilirsin. Bu bakışlarının çok daha çekik görünmesine yardım edecek. Kedi gibi göz makyajın hazır! Bu makyajla en sevdiğin rujunu kombinlemeyi de sakın unutma.

Neon Dudaklar

Siyah ve kalın çerçeveli gözlükler renkli ve iddialı dudakları taşımana yardım edecek. Kullanmaya cesaret edemediğin neon renklerdeki rujları sade bir göz makyajı ve klasik gözlüklerinde kombinleyebilirsin. Özellikle yazın spor kombinlerin ile bu makyaj tarzını deneyebilir, tüm bakışlarını üzerine çekebilirsin.

Kirpik Sorunsalı

Gözlük kullananları en zorlayan konulardan biri de kirpiklerin gözlük camına değmesidir. Özellikle uzun kirpikli kadınlar maskara kullanmaktan bile çekinir. Bu sorunu kökten çözelim diyoruz ne dersin? Mantık olarak kıvrık kirpikler yukarı doğru bakacağından gözlük camına değmeyecektir. Kirpiklerinin tüm gün kıvrık kalması için;

  • Kirpik kıvırıcısını bir süre fön makinası ile ısıt, teninde sıcaklığını kontrol ederek kirpiklerini kıvır. Bu şekilde kirpiklerin tüm gün kıvrık kalacak. Bir nevi kirpik fönü diyebiliriz bu işleme.
  • Suya dayanıklı maskaralar her zaman kirpikleri daha kıvrık tutar ve şekillerinin tüm gün korunmasına yardımcı olur. Sen de hemen suya dayanıklı bir maskara edin ve kıvrık kirpiklerinin gün boyu tadını çıkar!