Günümüzde saçlar rengarenk ve cıvıl cıvıl! Hatta o kadar renkli ki maviler, yeşiller, kırmızılar bile yoğun bir şekilde kullanılıyor. Yeni saç trendlerinden biri de gri saç rengi. Gri , gümüş renk saçlar son yıllarda oldukça popüler. Peki gümüş gri saç rengi nasıl elde ediliyor. Hiç merak ettiniz mi? Gelin birlikte öğrenelim.

Gri saç rengi doğal siyah, koyu kahverengi ya da herhangi bir renge boyanmış saçlara uygulanabilmektedir. Fakat Elbette saç rengini griye çevirmenin bazı altın kuralları bulunmaktadır. Aksi halde saçınız yanabilir veya koparak dökülmeye başlayabilir.

Gri saç rengi elde edilirken ilk olarak saç açıcı ile açılır. Saçlarınızın koyuluğuna bağlı olarak açıcının miktarı ve saçınızda kalacağı süre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda bu durum saç tellerinin kalınlığına ve kalitesine göre de değişkenlik göstermektedir. Herkeste açıcı aynı etkiyi yaratmaktadır. Kimilerinde açıcı kullanılarak istenilen sonuca ulaşılırken kimilerine saçında hala turuncu ve kızıllıklar kalabilmektedir. Gri saç rengi elde edilirken en önemli unsur saçın küllü bir renkte açılmasıdır. Yani kızıl ve turuncu renkler içeriyorsa saçınız tekrar açılmalı ve mümkün olduğunca nötr, küllü bir ton elde edilmelidir.

Açıcılar oryal veya toz açıcı tarzı ürünlerle saça uygulanır. Saç beyaza yakın, platin sarısı rengi alana kadar bu uygulamaya devam edilir. Daha sonra gri saç boyası ve oksidan birbirine karıştırılarak saça uygulanır. Birebir aynı gri ton her saça uygulanamamaktadır. Saçın açıldığı miktara göre gri ton da değişiklik göstermektedir. Eğer gri saç yeterince küllü bir ton olmaz ise üzerine mor şampuan uygulanarak saça daha küllü bir ton verilir.