Günde 20 Adet Badem Yiyin Hayatınız Değişsin

 

Kuruyemişlerin faydasını hepimiz biliyoruz. Bademin faydası da azımsanmayacak kadar çok. Günde 20 adet badem yiyerek hayatımızdaki olumlu değişikliklere göz atmaya ne dersiniz? Güne 163 kalori ile başladığınızı biliyor muydunuz? 20 badem yaklaşık 163 kaloriye denk gelmektedir. Günlük olarak enerjinizin sağlanması için 163 kaloriyi bademden almaya ne dersiniz? İçerisinde birbirinden faydalı yağ asitleri bulunan badem zeka gelişimine faydalı faydalıdır, metabolizmayı hızlı tutar ve en önemlisi ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar. 20 badem sayesinde güne çok daha enerjik ve zinde başlayabilirsiniz. Kahvaltılarınızdan öğle yemeklerinizin ardından atıştırmalık olarak eksik etmeyeceğiniz günde tüketeceğiniz 20 badem sayesinde enerjiniz yerine gelecektir. Gıda takviyeleri kullanmak yerine ilk olarak 20 badem ile işe başlayın. Faydasını çok kısa zamanda göreceksiniz. Gün içerisinde iş yerinde uyukluyorsanız, öğle tatillerini uyumak için geçiriyorsanız ve en önemlisi işten geldikten sonra çocuklarınıza yeterince vakit ayıramıyorsanız çözüm yine kuruyemişlerde. 20 bademi tükettikten sonra gün içerisindeki enerjinize siz bile inanamayacaksınız.

Ara öğün olarak bademi tüketmek ise açlık ihtiyacını bastırıyor

Aşırı yenen yemeklerden, alınan kilolardan ve kalorilerin hesabının bir türlü tutmamasına şikayet ediyorsanız ara atıştırmalık olarak çantanızdan bademi eksik etmeyin. Badem sizi tok tutacak ve enerjinizi sağlayacaktır. Ayrıca badem sindirim sisteminin düzenli çalışması için de mucizevi bir gıdadır. Düzenli olarak tuvalete çıkmak, basur probleminden korunmak, sindirim sisteminin daha aktif çalışması için bademi mutlaka denemelisiniz. Badem aynı zamanda gelişme dönemindeki çocuklar için kemikleri güçlü tutmaya yarayan bir kuruyemiştir.

Bademin içerisinde bol miktarda fosfor, magnezyum bulunmaktadır. Bu daha kemiklerinizin daha güçlü olması için çok önemlidir. Gelişme çağındaki çocuklar için atıştırmalık olarak badem ve diğer kuruyemişleri tüketmek cips ve diğer atıştırmalıkları tüketmekten çok daha faydalıdır. Badem aynı zamanda beyin fonksiyonlarına çok faydalıdır. Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız veya aklınızda tutmanız gereken çok fazla bilgi var ise hafızanızı kuvvetlendirmek için de bademi tüketebilirsiniz.