Akşam çok önemli bir davetiniz var ancak işten çıktıktan sonra hazırlanmak için neredeyse hiç vaktiniz yok! Öyleyse size biraz zaman verelim, makyajınızı yeniden yapmak yerine gün içinde kullandığınız makyajı dakikalar içinde gece makyajına çevirin!

Gözlerinizi Koyulaştırın

Gün içinde sadece maskara ve tek bir far ile yaptığınız makyajı geceye uyarlamak çok kolay. Bunun için ilk olarak göz içlerinize siyah, acı kahve, lacivert renklerde bir göz kalemi uygulayabilirsiniz. Göz farınızın mevcut rengini koruyabileceğiniz gibi katlanma bölgesine koyu kahve, kızıl, küllü gri tonlarda farlar ile derinlik katabilirsiniz. Böylece buğulu bakışlara sahip olacak ve sanki göz makyajınıza saatlerce uğraşmış gibi görüneceksiniz.

Ten Makyajınızı Tazeleyin

Üst üste fondoten uygulamak yapay ve ağır bir görünüm oluşturacağından sadece kapatıcı kullanın. Göz altlarınızı, aydınlatmak istediğiniz bölgeleri, yüzünüzün yüksek kısımlarını kapatıcı ile yeniden tazeleyin. Gün içinde parlama yapan T bölgenizi pudra ile sabitledikten sonra ten makyajınızın üzerine makyaj sabitleyici bir sprey veya termal su sıkarak canlı bir görünüm elde edin. Ten makyajınız sanki yeni yapılmış gibi görünecek.

Yüzünüzü Renklendirin

Gün içinde yorgunluğunuzun yüzünüzden anlaşılmaması için püf nokta ‘allık’ kullanmak. Tercihen ışıltılı bir allığı her zaman uyguladığınızdan bir tık daha yoğun uygulayarak canlı, dinç ve taze görünebilirsiniz.

Rujunuzu Tazeleyin

Gün içinde kullandığınız rujunuzdan birkaç ton daha koyu bir ruj rengini tercih edebilirsiniz. Eğer dudaklarınızın sağlıklı görünmediğini düşünüyorsanız ve dudak peelingi yapmaya ekstra bir vaktiniz yok ise diş fırçası ile hafifçe dudaklarınızı fırçalayarak pratik bir şekilde dudak peelingi yapabilir, ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Ardından uygulayacağınız ruj çok daha hoş görünecektir.