Güneş Gözlükleri Nasıl Kombinlenir?

Gözlükler bizi hem güneşin zararlı ışınlarından koruyan hem de aksesuar olarak kullanabileceğimiz Joker parçalardır! Öyle ki günümüzde gece dışarı çıkarken bile güneş gözlükleri takan ünlülere rastlıyoruz. Gözlük artık bir ihtiyaçtan öte bir aksesuara dönüştü! Sizde güzel bir gözlük koleksiyonu yaratmak istiyorsanız veya gözlüklerinizi her alanda, her kombinizde rahatlıkla aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz, işte birbirinden farklı güneş gözlükleri kombinlemenin püf noktaları, keyifli okumalar..

Cat Eye Güneş Gözlükleri

Günümüzde en moda olan ve en popüler gözlük trendlerinden biri de cat-eye denilen 90’lı yılların gözlük modeli! Özellikle kemik çerçeveli ve kedi bakışına sahip olabileceğiniz bu gözlükler kadınların favorisi! Kırmızı siyah çerçeve veya leopar desenli çerçeve bu çerçeveler ile birlikte oldukça tarz görünen cat eye gözlükleri kombinlemenin en kolay yollarından biri şüphesiz düz beyaz tişörtler, altına kot pantolon ve topuklu botlar olacaktır! Bu tarz gözlüklerin yakışmayacağı kadın tipi hemen hemen yok gibidir. Eğer kahküllerinizi kullanmayı seviyorsanız daha retro bir hava yakalayabilirsiniz!

Yuvarlak Güneş Gözlükleri

Yuvarlak gözlükler her yüz tipine yakışmasa da genel anlamda yuvarlak veya elips tipli yüzlere yakışacak gözlük tiplerindendir. Bu gözlük tiplerini kullanmanın en popüler trendlerinden biri de baştan aşağı siyah giyinmek ve choker kolye modasına uyum sağlamaktır. Özellikle filmlere atıfta bulunan bu görünüş Mathilda’nın görünüşüne benzetiliyor. Bildiğiniz gibi Mathilda boynuna bir choker takıyor ve küt saçları yardımıyla gözlükleri harika bir şekilde taşıyordu! Sizde daha retro ve film vari bir görünüm için bu tarzı deneyebilirsiniz.

Klasik Çerçeveli Güneş Gözlükleri

Bu çerçeveler modası eskimediği için herkes tarafından tercih ediliyor! Unisex bir model olduğundan dolayı hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilen bu gözlük tipinde dikkat etmeniz gereken ilk nokta gözlüğün yuvarlaklığının yani çerçevesinin büyüklüğü ve küçüklüğü olmalıdır. Eğer çok büyük bir yüze sahipseniz ufak bir çerçeve yüzünüzde sırıtacaktır. Orta boy bir çerçeve tercih edebilirsiniz. Yüzünüz oldukça küçük ise büyük bir çerçeve yüzünüzde dikkat çekici ve hoş durmayacaktır. Yüz tipinize uygun olan çerçeve modelini tespit etmek için en yakın gözlükçüye giderek birbirinden farklı gözlükler deneyebilirsiniz. Bu tarz gözlüklere yatırım yapmamız akıl kârı olacaktır. Çünkü yıllar boyu modası geçmeyecek hemen hemen tüm kombinlerinizle kullanabileceğiniz bir gözlük elde etmiş olacaksınız.