Güneşin zararlı etkilerini artık bilmeyeniniz yoktur. Fakat bu hiç güneşe çıkmayacağız anlamına da gelmiyor. Uzmanlar belirli saatlerde güneşe çıkmanın hiçbir zararı olmayacağı gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu doğal D vitaminini de güneşten alabileceğimizi söylüyorlar. Peki gün içinde uygun saatler dışında hiç dışarıya çıkamayacak mıyız? Elbette hayır. Cildimizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyacak ürünler kullanarak belirli bir süre güneş ile cildimiz arasında bariyer oluşturabiliriz. Güneş kremlerinin 30 ile 45 dakika arasında etkisini yitireceğini düşünürsek gün içinde tazelemek akıllıca olacaktır. Dilerseniz şimdi güneş kremi çeşitlerine göz atalım

Güneş losyonları

Güneş losyonları kıvamı ve çabuk emilmeleri nedeniyle hem oldukça pratiktirler hem de yağlı ciltlerin kullanımına uygundurlar. Eğer güneş kreminizin hızlıca emilmesini ve cildinizde ağırlık yapmamasını istiyorsanız, güneş koruyucu losyonlar ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sprey formda güneş koruyucular

Özellikle gün içinde pratik bir şekilde güneş koruyucunuzu tazelemek istiyorsanız tıpkı deodorantlar gibi sprey olarak kullanabileceğiniz güneş koruyucuları tercih edebilirsiniz. Bu güneş koruyucuları aynı zamanda belirli bir mesafeden sıkarak makyajınızın üstüne termal su gibi uygulayabilirsiniz. Çocuklu ailelerin de pratiklik açısından sıkça tercih ettiği bu güneş koruyucuları fazla ısıya maruz bırakmamaya özen gösteriniz.

Güneş kremleri

Losyonlar ve sprey formda güneş koruyuculara nazaran yapısı biraz daha yoğun olan güneş kremlerine özellikle plajlarda tercih edebilirsiniz. Deniz tuzuna karşı biraz daha dayanıklılığı olan kremler yine yarım saatte bir tazelenmelidir.