Günlük Hayatta Uygulayabileceğiniz Profesyonel Makyaj Teknikleri

Kimi zaman elimizde aynı ürünler olsa da bir makyaj artistinin yaptığı makyajı hayranlıkla izliyor ve elimizdeki ürünlerle ortaya bambaşka makyajlar çıktığını görüyoruz. Bunun en büyük nedeni makyaj artistlerinin kullandığı farklı tekniklerden kaynaklanıyor. Yazımızda makyaj artistlerinin kullandığı farklı teknikleri sizinde günlük hayatta uyarlayabilmeniz için mercek altına aldık, keyifli okumalar..

Makyaj Süngeri Kullanımı

Makyaj artistlerinin en sevdiği makyaj uygulama aplikatörlerinden biri de şüphesiz makyaj süngerleri. Makyaj süngerleri cilt ile ten makyajını mükemmel şekilde bütünleştirdiği için sıklıkla kullanılıyor. Islatılıp sıkıldığında yumuşacık bir forma dönüşen makyaj süngerleri doğal bir ten makyajı yapmak için olmazsa olmazlardan. Fakat makyaj artistleri makyaj süngerlerini sadece ten makyajını yapmak için kullanmıyor. Makyaj artistlerinin en sık tercih ettiği renkli kozmetik ürünlerden biri de likit formdaki aydınlatıcılar ve likit formdaki allıklar. Özellikle doğal bir makyaj görünümü için kremsi formaki allıklar çok tercih ediliyor. Bu tarz allıkları fırça ile uygulamak ten makyajının hafifçe bozulmasına neden olabiliyor. Bunun yerine makyaj süngeriniz ile krem formdaki aydınlatıcılarınızı veya allıklarınızı uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Makyaj Artistlerinin de Tercihi..

Parmaklarınızla dağıtmaktan veya fırça ile uygulamaktansa makyaj süngeri yardımıyla allığınızı uyguladığınızda hem tam olması gereken noktaya uygulayacaksınız, hem de allığın fazla rengini alarak pigmentasyonunu azaltmış olacaksınız. Makyaj süngerlerinin sivri ucunu likit likit formdaki aydınlatıcılarınızı uygulamak için de kullanabilirsiniz. Böylece aydınlatıcılar cildinizle tamamen bütünleşecek, fazlalık oluşmamış olacak ve parlaklık kendi teninizin ışıltısı gibi görünecek.

Makyaj artistlerinin kullandığı bir başka teknik ise gül suyu ile makyaj sabitlemek. Bildiğiniz gibi piyasada birbirinden farklı makyaj sabitleme spreyleri kullanılıyor. Fakat gül suyunun özellikle hassas ciltler başta olmak üzere tüm ciltleri rahatlatıp ferahlatması aynı zamanda ciltteki pudralı görünümü alması sebebiyle birçok makyaj sabitleme spreyinin içinde de gül suyu bulunuyor. Hal böyle olunca profesyonel makyaj artistleri de birebir gül suyu kullanarak modellerin cildini rahatlatıyor, makyajın pudralı görünümünü alıyor. Makyajdan önce sıkıldığında cildi makyaja hazırlayan, yatıştıran bir görev gören gül suyu makyajdan sonra sıkıldığında ciltteki fazla pudralı görümümü alıyor, ortaya daha doğal bir makyaj çıkıyor..